500 plus

i

Autor: pixabay.com Polacy chcą waloryzacji 500 plus.

PODWYŻKA 500 plus pewna?! Rodzice mają dostać więcej. Padła kwota!

2022-06-02 13:42

Temat podwyżki 500 plus wciąż jest na językach. Wiele mówi się o tym, że świadczenie powinno ulec zmianie w związku z rosnącą inflacją. Czy tak rzeczywiście się stanie? Polityk PiS-u zdradza najnowsze plany

W środę rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500 plus". Z danych resortu rodziny wynika, że rodzice złożyli wnioski o objęcie programem ponad 6,5 mln dzieci. W przypadku ponad 6 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane.

"Program Rodzina 500 plus już od ponad 6 lat jest ważnym instrumentem wsparcia rodzin. Był wprowadzany wśród wielu kontrowersji i sprzeciwów naszych oponentów. Dziś widzimy, jak dużym okazał się on sukcesem – sukcesem społeczeństwa, które wie, że wspieranie rodzin to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość"

– powiedziała minister Maląg.

Jest szansa na to, że rodzice będą dostawać więcej? Mowa o nawet 700 zł co miesiąc! W tym temacie wypowiedział się polityk PiSu. 

Jest więc szansa na to, że rodzice będą dostawać więcej - nawet 700 zł co miesiąc! To z pewnością optymistyczne wieści, tym bardziej że drożyzna nie odpuszcza nawet przez chwilę i nic nie wskazuje na to, by coś w tej materii miało się zmienić.

- powiedział "Super Expressowi" ważny polityk PiS.

Portal dodaje, że to nic dziwnego, że takie plany się pojawiły. Instytut Emerytalny wyliczył, że gdyby było ono waloryzowane tak, jak emerytury, to aktualnie wynosiłoby 700 zł.

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
Ruszył proces Grzegorza G., który po pijanemu zabił małżeństwo w Jamnicy