10 zasad grzybiarza. Lasy państwowe uczą, jak zbierać grzyby!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

10 zasad grzybiarza. Lasy państwowe uczą, jak zbierać grzyby!

2022-09-21 8:05

Kochacie zbierać grzyby? Pamiętajcie, by przed wyjściem do lasu dobrze się przygotować! Lasy Państwowe przygotowały specjalny poradnik dla grzybiarzy. Prezentują w nim 10 ważnych zasad, których musimy przestrzegać na wyprawie! Znajdziecie je w naszym artykule.

Jak zbierać grzyby? Co ze sobą zabrać? O wszystkim piszą na swoim facebookowym profilu Lasy Państwowe. Ich rady są z pewnością niezwykle cenne nie tylko dla początkujących. Nawet wytrawnemu grzybiarzowi może zdarzyć się zapomnieć o niektórych podstawach! Idąc do lasu zabierzcie bluzę lub kurtkę, spodnie z długimi nogawkami, peleryna przeciwdeszczowa, kalosze lub buty z wyższą cholewką oraz czapka, lub kapelusz. Weźcie nożyk do oczyszczania grzybów – zbierając grzyby pamiętajcie, aby je delikatnie wykręcać z podłoża. Za pomocą noża czyścimy pozostałości ściółki na trzonie grzyba. Zabierzcie też koszyk na grzyby i to najlepiej wiklinowy – w foliowej torebce grzyby zaczynają parować, co niestety sprzyja ich psuciu! Ten błąd popełniamy najczęściej!

10 zasad grzybiarza - PORADNIK

To jednak nie wszystkie zasady, o których przypominają Lasy Państwowe. Pamiętajmy również o zabraniu przez siebie śmieci i zachowaniu w lesie ciszy! Co jeszcze powinniśmy wiedzieć idąc na grzyby? Cały poradnik znajdziecie na poniższej grafice!

Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaki grzyb jest widoczny na zdjęciu?
Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]