Technologia

SteelSeries Apex Pro Mini Recenzja: Kiedy rozmiar nie ma znaczenia. Najlepsza e-sportowa klawiatura

2024-05-17 14:58

Apex Pro Mini to jeden z nielicznych sprzętów z kategorii "ostatecznych doznań dla graczy". SteelSeries od lat dostarcza sympatykom rywalizacji w grach sprzęt z najwyższej półki, ale można odnieść wrażenie, że Apex Pro Mini jest niedoścignionym hegemonem.

Spis treści

  1. SteelSeries Apex Pro Mini: możliwości
  2. SteelSeries Apex Pro Mini: design
  3. SteelSeries Apex Pro Mini w praktyce
  4. Czy warto kupić SteelSeries Apex Pro?

Rozmiar to nie wszystko, a idealnie obrazuje to SteelSeries Apex Pro, który łączy w sobie niesamowitą wydajność w niewiarygodnie małej obudowie. Chociaż do miniklawiatur mam ogromną słabość, z racji faktu, że na co dzień gram w gry e-sportowe, Apex Pro Mini upewnił mnie w przekonaniu, że już nigdy nie wrócę do klawiatur numerycznych ze strzałkami. Doszedłem do konkluzji, że mniejsze, jest lepsze.

Czytaj też: SteelSeries Aerox 9 Recenzja: Kompletna myszka dla graczy MMO i MOBA... Kosztem wygody

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Apex Pro Mini: możliwości

SteelSeries Apex Pro Mini to klawiatura do gier typu 60%, stworzona, aby robić wrażenie i trafić do gracza, który nastawiony jest na e-sport, czas reakcji oraz oczywiście harmonie na biurku. Posiada regulowane przełączniki Omnipoint, które wykorzystują czujniki magnetyczne i opatentowaną technologię umożliwiającą regulację czułości każdego klawisza.

Możliwe jest podwójne uruchamianie, dzięki czemu do jednego klawisza można przypisać wiele akcji. Podczas uruchamiania każdy punkt można regulować w zakresie od 0,4 mm do 3,6 mm, co oznacza, że możesz określić szerokość okna aktywacji.

Jak każde urządzenie peryferyjne SteelSeries, Apex Pro Mini jest pełen RGB i może być regulowany w sekcji Prism za sprawą oprogramowania GG SteelSeries, umożliwiając przeniesienie wszystkich efektów RGB na wiele urządzeń.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Apex Pro Mini: design

Ciężko tutaj dodać coś prócz tego, że klawiatura jest bardzo, bardzo mała. Typ 60% z pewnością nie spodoba się każdemu, a jeszcze bardziej może stanowić problem dla graczy z większymi dłońmi. Aspekty wizualne zapewnia tutaj oświetlenie RGB, a jego konfigurowalny charakter jest zgodny z tym, czego oczekujesz od klawiatury premium.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

Istnieją trzy poziomy, na których można ustawić Apex Pro Mini, z dwoma zestawami regulacji wysokości wbudowanymi w spód klawiatury. W tym miejscu znajdziesz także ściągacz klawiszy, ukryty pod silikonową naszywką, którą można łatwo otwierać i zamykać. Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ tak wiele klawiatur posiada tego typu narzędzie, ale nie daje możliwości na jego łatwe i bezpieczne schowanie.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk
SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

Klawisze są dość ciemne, gdy klawiatura nie jest podświetlona, co jest dość frustrujące. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby oświetlenie było włączone. Wtedy można stwierdzić, że tekst na klawiszach jest bardzo słabo widoczny.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk
SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

Otwarty port USB-C znajduje się w lewym górnym rogu, dzięki czemu kabel można poprowadzić za monitorem do komputera.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Apex Pro Mini jest także bardzo lekki i waży zaledwie 610 g. Dzięki temu jest wyjątkowo przenośny, a wbudowane miejsce do przechowywania profili oznacza, że możesz podłączyć się do dowolnej maszyny i być gotowym do pracy bez obaw o przypisanie klawiszy.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Apex Pro Mini w praktyce

Wydajność jest tym, czym błyszczy SteelSeries Apex Pro Mini. Pisanie jest znakomite, ale nie wiem, czy moje odczucia w tym segmencie nie są spowodowane moim zamiłowaniem do tego typu klawiatur.

Jeśli chodzi o gry, żadna z moich dotychczasowych klawiatur nie równa się zwykłej responsywności Apex Pro Mini. Jest to w dużej mierze zasługą przełączników Omnipoint i możliwości dostosowania szybkiego uruchamiania każdego klawisza. Można spędzić długie godziny, bawiąc się ustawieniami, aby znaleźć konfigurację, która byłaby spersonalizowana pod ciebie.

Z racji recenzji i ja postarałem się trochę w tym pogrzebać. Po kilku dniach doszedłem do wniosku, iż w grach takich jak CS2 uruchamianie WASD nie musi być czułe, ponieważ w grach FPS zawsze trzymam klawisze na tych właśnie przyciskach. Jednak jeśli chodzi o klawisze wyposażenia, na przykład do przełączania broni, musiały one być czułe, aby mieć pewność, że zawsze wyciągnę odpowiedni granat.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: Marcel Żuk

Czy warto kupić SteelSeries Apex Pro?

Po tygodniu testowania SteelSeries Apex Pro Mini mogę z łatwością powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie klawiatur do gier. Dzięki szybkości reakcji przełączników Omnipoint i zwodniczo głębokiej warstwie dostosowywania, SteelSeries wyprowadziło się na sam szczyt w kategorii klawiatur.

Jeśli szukasz klawiatury o niewielkich rozmiarach, która nie poświęca wydajności na rzecz swoich rozmiarów, SteelSeries Apex Pro Mini jest klawiaturą dla Ciebie. Klawiatura potwierdziła również, ile znaczy rodowód, jaki niesie ze sobą nazwa SteelSeries.

SteelSeries Apex Pro Mini

i

Autor: SteelSeries
Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?