Galaxy S24 Ultra

i

Autor: Samsung

Samsung

Samsung Galaxy S24 — czy warto kupić flagowy telefon w 2024? Sprawdź przed pójściem do sklepu

2024-07-10 7:28

Teraz gdy Samsung Galaxy S24 jest już w sprzedaży, czas zdecydować, czy najnowsze flagowe urządzenie Samsunga powinno być Twoim kolejnym smartfonem. W podstawowym modelu S24 brakuje niektórych głównych aktualizacji sprzętowych, które widzieliśmy w ostatnich wersjach, ale pod maską dzieje się wiele, co czyni go intrygującym wyborem dla kupujących smartfony.

Spis treści

  1. Dlaczego warto kupić Samsunga Galaxy S24?
  2. Dlaczego nie kupować Samsunga Galaxy S24?

Dlaczego warto kupić Samsunga Galaxy S24?

Mnóstwo funkcji AI

Nie da się mówić o Galaxy S24 bez zapoznania się z wieloma nowymi funkcjami czerpiącymi ze sztucznej inteligencji. Można śmiało powiedzieć, że głównym celem tej serii są możliwości sztucznej inteligencji. Na przykład Circle to Search sprawia, że wyszukiwanie w Internecie jest tak proste, jak zakreślenie obiektu w dowolnej aplikacji, w której się akurat znajdujesz. Chat Assist może sugerować różne dźwięki i treść wiadomości tekstowych w zależności od tego, z kim próbujesz się skontaktować. Funkcja Live Translate może zapewniać tłumaczenia rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym, a całe tłumaczenie odbywa się bezpośrednio na Twoim telefonie.

Większy i jaśniejszy wyświetlacz

Samsung zmniejszył ramki w swoich nowych telefonach, więc Galaxy S24 oferuje teraz panel o przekątnej 6,2 cala, jednak nie jest on ani trochę większy od swojego poprzednika i ma wymiary 5,79 x 2,78 x 0,3 cala. Najważniejszą rzeczą jednak jest wyświetlacz, który jest nie tylko większy – ale również jaśniejszy – jego jasność wynosi aż 2600 nitów.

Siedem lat aktualizacji oprogramowania

Samsung Galaxy S24 oferuje siedem lat wsparcia w zakresie oprogramowania i zabezpieczeń. Oznacza to, że jeśli kupisz ten telefon, będziesz mógł go używać tak długo, jak chcesz – lub przynajmniej do 2031 roku, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Lepsze aparaty, niż można było się spodziewać

Na papierze nie ma różnicy między konfiguracją aparatu w Galaxy S24 i Galaxy S23, niezależnie od tego, czy mówisz o głównym 50 MP, czy o ultraszerokokątnym obiektywie 12 MP i teleobiektywie 10 MP. Nawet rozmiary i apertury czujników pozostają niezmienione. Jednak firma zaskoczyła technologią Pro Visual Engine, która umożliwia powiększanie obrazu w nocy i cieszenie się ostrymi, wyraźnymi obrazami bez dużego szumu.

Większy akumulator niż w Galaxy S23

Galaxy S24 może pochwalić się baterią o pojemności 4000 mAh. Co ważniejsze, mocniejszy procesor i wyświetlacz nie wpływa na możliwości nowego akumulatora w telefonie Samsunga.

Dlaczego nie kupować Samsunga Galaxy S24?

Galaxy S23 wciąż jest w ofercie

Samsung powtarza to, co zrobił w zeszłym roku, utrzymując w swojej ofercie podstawową wersję flagowców poprzedniej generacji po obniżonych kosztach. Warto tutaj zaznaczyć, że S23 nadal jest świetnym i co ważniejsze, tańszym wyborem w 2024 r.

Mało pamięci RAM i GB w porównaniu z modelem Ultra

Galaxy S24 jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci w modelu podstawowym. Porównaj to teraz z Galaxy S24 Plus, który oferuje 12 GB pamięci RAM i zaczyna się od 256 GB pamięci. (Ładuje się też szybciej). Czy same podstawowe specyfikacje są warte dodatkowych kilkuset złotych, które kosztuje S24 Plus? Może tak, może nie, jednak z pewnością warto rozważyć niewielką dopłatę, aby uzyskać telefon kompletny.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?