PS5

i

Autor: Sony

PS5 Pro

PS5 Pro z premierą w 2024 roku? Nowa specyfikacja potwierdza plany Sony

2023-12-31 14:42

PlayStation 5, PlayStation 5 Slim i PlayStation 5 Pro, tak można uszeregować typowy cykl życia konsol Sony. Tak więc, żeby tradycji stało się zadość, japoński gigant technologiczny już planuje wdrażać nową wersję swojego sprzętu, a ostatnie doniesienia o specyfikacji mogą zwiastować szybką premierę.

Jeszcze niedawno mogliśmy czytać o nowym wariancie konsoli PlayStation 5, mianowicie wersji Slim. W całym tym amoku pojawia się również wiele ciekawych informacji o przyszłej generacji, PlayStation 6, która wbrew pozorom zdradziła nam już wiele tajemnic. Wracając jednak do najnowszych wieści, tak głosy insiderów w sprawie specyfikacji i potencjalnej daty premiery mocniejszego sprzętu Sony, PS5 Pro nie milkną. Wszystkie informacje uporządkował Kepler – insider związany z branżą technologiczną.

Czytaj też: PlayStation — Pomysły na prezenty dla graczy PS5 i PS4 w święta 2023. Niedrogie wybory

PS5 Pro z ujawnioną, nową specyfikacją

Rzekomo według insidera, Keplera, PS5 Pro miałoby korzystać z 60 z 64 dostępnych jednostek CU. Oznacza to, że nowy model PlayStation 5 prawdopodobnie będzie wyposażony w 3840 procesorów strumieniowych. Informator zaprzecza również wszystkim ostatnim doniesieniom odnośnie rozwiązania AMD dla AI. Według niego aktualny model PlayStation 5 zapewnia opcję uczenia maszynowego.

Czytaj też: PS5 DualSense otrzyma wirtualne przyciski! Sony eksperymentuje z kontrolerem. Nowy patent

Kepler ujawnił zaktualizowaną specyfikację PS5 Pro:

  • SoC - Viola,
  • CPU - 8-core AMD Zen 2 @4.4GHz,
  • GPU - 30WGP/60CU AMD RDNA GPU,
  • RAM - 16GB GDDR6 18Gbps (576GB/sec).

Ile w tym prawdy, nadal nie wiadomo i nikt nie wie, czy faktycznie Sony zdecyduje się finalnie na wypuszczenie PS5 Pro. Jeszcze w tym roku mogliśmy czytać, że wypuszczenie na rynek PS5 Pro byłoby dla firmy ogromnym kosztem. Mowa tutaj o zmniejszeniu chipa oraz braku miejsca na dodatkowe chłodzenie. Nie przeszkadza to jednak dywagować fanom nad potencjalną datą premiery. Ci są pewni, że japoński gigant technologiczny zapowie ją jeszcze w 2024 roku.

Czytaj też: Czy warto kupić PS5 Slim w święta 2023? Czym różni się nowa wersja konsoli Sony?

Skandal z udziałem Grzegorza Brauna

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?