Szybkie ładowanie

i

Autor: Canva

Technologie

Nie ładuj tak telefonu! Uszkodzisz swój sprzęt

2024-07-08 7:30

Telefony nie mają nieograniczonej baterii, które pozwolą im działać tygodniami lub latami i prędzej, czy później będziesz musiał ją naładować lub co gorsza, wymienić. Jeśli w ciągu dnia sporo używasz telefonu, prawdopodobnie będziesz musiał go ładować już po jednym dniu używania. Pamiętaj jednak, aby robić to z głową. Statystycznie wielu użytkowników popełnia błędy, który mogą uszkodzić baterię w telefonie.

W ostatnich latach telefony stały się niezbędnym elementem naszych codziennych zajęć. Aplikacje pomagają nam w wielu kwestiach i monitorują nasz dzień, jak np. krokomierz obliczający przebyty dystans, agendy powiadamiające nas o naszych zobowiązaniach, czy nawet takie, które pozwalają nam zrelaksować się podczas podróży komunikacją miejską. Dlatego tak istotne jest maksymalne wydłużenie ich okresu użytkowania. Sprawdź, jak zadbać o baterię w swoim smartfonie.

Czytaj też: Jak wyczyścić telefon i nie narazić się na szkodę? Typowe metody mogą uszkodzić twój smartfon!

Jak nie ładować telefonu?

Użytkownicy najnowszych smartfonów popełniają kilka błędów podczas ładowania swoich sprzętów. Najczęstszym z nich jest ładowanie sprzętu do maksimum, co znacznie skraca żywotność baterii. Dlaczego tak się dzieje? Zaimplementowana bateria odhacza kolejny cykl ładowania, kiedy przy ładowaniu sprzętu do 90% - nadal jest to wysoka wartość — oszukujemy baterię telefonu, przedłużając tym samym jej żywotność.

Wielu użytkowników rozładowuje swoje sprzęty do 100%, co jest również złe, co ładowanie ich do pełna. Eksperci wspominają również, że długie podłączenie do prądu niekorzystnie wpływa na żywotność baterii.

Jak ładować telefon?

Żeby podpowiedzieć wam, jak odpowiednie ładować telefon, wypisaliśmy nasze porady w punktach:

  • Ładuj telefon do 90% i podłączaj go do ładowania przy około 20%
  • Używaj oryginalnych kabli i kostek
  • Naładuje raz w miesiącu telefon do 100%
  • Nie ładuj telefonu powerbankiem w ciepłe dni, aby nie przegrzać urządzenia
Co zamiast Airpods i JBL w 2024? Lista najlepszych tanich słuchawek dousznych

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?