Telefon Bateria

i

Autor: Canva Canva

Technologie

Jak sprawdzić kondycję baterii na telefonie z Androidem? Funkcja rodem z iPhone

2024-06-09 20:12

Długo wyczekiwana funkcja w telefonach z systemem Android najprawdopodobniej doczeka się swojej premiery. Rzekomo od najnowszej aktualizacji Android 14 powinniście móc podobnie jak w przypadku smartfonów marki Apple sprawdzić stan waszej baterii.

Ciężko jest to sobie wyobrazić, ale po tylu latach firma z Mountain View wreszcie postanowiła pójść w ślady Apple'a i zaoferować swoim użytkownikom możliwość sprawdzenia stanu baterii. Teraz użytkownicy systemu Android 14 mają mieć możliwość zapoznania się z takimi informacjami jak: maksymalna pojemność baterii oraz łączna ilości cyklów ładowania. Chociaż funkcja nie jest jeszcze dostępna, to znany insider dotarł do bardzo ciekawych informacji.

Stan baterii również w systemie Android

Osoby korzystające z systemu Android od lat narzekają na brak funkcji możliwości prześledzenia żywotności swojej baterii. Użytkownicy Apple tę możliwość mają od lat i nie potrzebują do tego używania zewnętrznych aplikacji, które szacują te dane na podstawie parametrów ładowania. Do najnowszych informacji dotarł Insider Mishaal Rahman, specjalizujący się w systemie Android. Twierdzi on, że najnowsza wersja beta oprogramowania posiada funkcję sprawdzenia danych o kondycji baterii.

Aktualnie marka Google testuje funkcję, ale nikt nie wie, jak finalnie będzie ona wyglądać. Jednak jeżeli posiadacie telefon Google Pixel z Androidem 14, to możecie zainstalować aplikację Batt. Umożliwi ona wam sprawdzenie swojego stanu baterii, czerpiąc informacje z dostępnych w systemie danych.

Google Pixel

i

Autor: gitlab https://gitlab.com/narektor/batt Link: https://gitlab.com/narektor/batt
M.HORAŁA: PIS MA SZEROKIE ZDOLNOŚCI KOALICYJ NE

Quiz: Jak dobrze znasz serial TVP - Bulionerzy?

Pytanie 1 z 10
W jaki sposób bohaterowie serialu trafili z bloków do rezydencji?