Google Maps

i

Autor: Google

Google

Google Maps znika z wyszukiwarki. Nowe rozporządzenia Unii Europejskiej martwią

2024-04-06 18:58

Niedawno Google musiało wpierw szczegółowo opisał swoje wysiłki mające na celu zapewnienie zgodności z unijną ustawą o rynkach cyfrowych (DMA) – zbiorem obowiązków w zakresie konkurencji, aby następnie wyłączyć z przeglądarki funkcję Google Maps.

Spis treści

  1. Co to DMA?
  2. Google Maps znika z wyszukiwarki

Co to DMA?

DMA to prawo, które ma na celu zwiększenie konkurencji poprzez traktowanie dominujących firm technologicznych jako „strażników” i wymaganie od nich dostosowania się do konkurencji. We wrześniu Komisja Europejska zidentyfikowała sześciu strażników – Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta i Microsoft – z których każdy musi wprowadzić zmiany biznesowe i produktowe, które obniżą bariery narzucone przez zasady platformy. W skrócie, DMA ma na celu utrudnianie monopolizacji usług przez wielkie firmy.

Czytaj też: Google Home 2024: 7 najlepszych urządzeń Smart Home do twojego inteligentnego domu

Google Maps znika z wyszukiwarki

Owe prawo zmusiło Google do usunięcia z góry wyszukiwarki Google linku do Map Google. Mowa tutaj o wycinku mapy, który ukazywał się po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnego miejsca czy adresu.

Chociaż mapa dalej się pojawia, teraz nie można w nią kliknąć. W celu zlokalizowania poszukiwanego przez nas obiektu, trzeba wpierw wybrać opcję „trasa” lub wejść na stronę Mapy Google i stamtąd wyszukać poszukiwane przez nas miejsce.

Aby zachować zgodność z unijnym aktem o rynkach cyfrowych, wprowadziliśmy zmiany w wyszukiwarce Google. Mapy, które mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania, nie zawierają linku do Map Google. Link do Map Google u góry strony wyszukiwania, który prowadzi do Map Google, został usunięty” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu biura prasowego Google.

7 najlepszych urządzeń GOOGLE HOME do twojego inteligentnego domu w 2024 r.

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?