Technologia

Genesis Toron 301 Recenzja: Słuchawki dla graczy za 150 zł. Czy to jest możliwe? Jak najbardziej!

2024-04-22 15:50

Genesis na dobre podbiło serca graczy, którzy nie są skłonni wydawać setki złotych na sprzęt gamingowy. Szczerze, również zaliczam się do tego grona, stwierdzając, że drogo nie zawsze znaczy dobrze. Oczarowany wieloma sprzętami firmy tym razem na tapet biorę headset Genesis Toron 301. Czas odpowiedzieć sobie za pytanie, czy za 150 zł możemy uświadczyć dźwięku godnego gracza?

Spis treści

  1. Genesis Toron 301: Design, kompatybilność i wykonanie
  2. Genesis Toron 301 w praktyce. Dźwięk i mikrofon
  3. Czy warto kupić Genesis Toron 301?

Każdy gracz powinien zdawać sobie sprawę, że dźwięk to podstawa. Możesz mieć dobrą myszkę i najlepszą klawiaturę, ale jeśli nie będziesz słyszał swojego oponenta wyłaniającego się za rogu, to po co ci te wszystkie inne dodatki? W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, które niesamowicie mnie nurtowało przed napisaniem tego artykułu, czy za 149 zł można stworzyć headset dla gracza? Oto test Genesis Toron 301.

Genesis Toron 301 Recenzja

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Toron 301: Design, kompatybilność i wykonanie

Toron 301 to naprawdę masywne słuchawki, które spokojnie zakryją całe uszy i pozwolą wam stać się z nimi jednością. Genesis oferuje model w dwóch wariantach — czarnym i białym. Co zasługuje tutaj jeszcze na uwagę, to fakt, iż sprzęt podłączysz zarówno ze swoim PC, ale także z PlayStation, Nintendo Switch, czy Xbox-em za sprawą kabla mini-jack.

Zaimplementowane miękkie, duże nauszniki pokryte ekoskórą to niemalże standard w dzisiejszych słuchawkach, więc i tutaj ich nie mogło zabraknąć. Zdecydowanie pochwalić trzeba wykonanie pałąka, ponieważ ten pokryty jest miękkim materiałem z gąbką. Jak z jego wytrzymałością? Z pewnością po dłuższym okresie użytkowania mogą pojawić się ślady obcierki.

Obowiązkowo Toron 301 posiada metalowy stelaż, więc nie musimy obawiać się połamania headsetu, a jego regulacja spokojne pozwoli wam dopasować je do kształtu każdej głowy.

Lewa strona Genesis Toron 301 to odczepiany mikrofon oraz mini baza dla przełączników. Znajduje się tam m.in. włącznik mikrofonu, regulacja głośności i wejście na kabel AUX.

Genesis Toron 301 Recenzja

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Toron 301 w praktyce. Dźwięk i mikrofon

Genesis Toron 301 to bardzo wygodny zestaw słuchawkowy, więc nawet wielogodzinne sesje nie będą im straszne. Składa się na to kilka elementów - są bardzo lekkie, a miękkie nauszniki dbają o komfort.

Czas na dźwięk. Ten szokuje, naprawdę. Za 149 zł Genesis Toron 301 pozwoli wam w czasie oczekiwania na mecz posłuchać muzyki na akceptowalnym poziomie — bez pustego dźwięku przebiegającego przez wasze uszy — a z kolei podczas rozgrywek zanurzyć się w grze. Bardziej wyczuleni użytkownicy będą zadowoleni z czystego i basowego brzmienia, jednak dużym minus trzeba postawić przy podkręceniu słuchawek do maksimum. Wtedy na jaw wychodzą braki, w tym przeszkadzający oraz mocno słyszalny szum. Niskie i wysokie pasma wypadają tutaj bardzo dobrze, a wszelkie instrumenty są słyszalne. Brak dźwięku przestrzennego też nie jest tutaj problemem, chociaż ten zawsze jest miłym urozmaiceniem.

Do mikrofonu również ciężko się przyczepić. W grach kompetytywnych typu CS2 byłem zawsze dobrze słyszalny, a moi znajomi nie mieli problemu ze słyszeniem podawanych przeze mnie informacji, czy jakichkolwiek zakłóceń.

Genesis Toron 301 Recenzja

i

Autor: Marcel Żuk

Czy warto kupić Genesis Toron 301?

Odpowiedź na to pytanie w zasadzie jest prosta — jeśli chciałbyś przeznaczyć na słuchawki gamingowe nie więcej niż 200 zł, to oczywiście, że warto. Genesis Toron 301 to uniwersalny sprzęt dla graczy. Słuchanie muzyki, filmiki na YouTube, immersyjna gra fabularna, czy bliskie spotkania na serwerze w CS2? Ten sprzęt zwyczajnie niczego się nie boi.

Genesis Toron 301 Recenzja

i

Autor: Genesis
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?