Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

AI

AI pomaga znaleźć pracę marzeń. Sprawdź, jaki zawód jest idealny dla ciebie!

2023-09-20 12:08

Zastosowanie sztucznej inteligencji jest coraz szersze. Polska platforma Jobbli wykorzystuje AI do opracowywania rekomendacji ścieżek kariery i pomaga w szukaniu pracy. Czy dzięki sztucznej inteligencji będzie nam łatwiej znaleźć wymarzoną pracę? Sprawdźcie, jak to działa.

Jaki zawód wybrać? Sztuczna inteligencja ci pomoże!

Jak wynika z danych polskiego start-upu Jobbli, ponad 60 proc. młodych ludzi w wieku 18-25 lat ma utrudniony dostęp do pracy z powodu braku niezbędnych informacji. Głównie z myślą o takich osobach i tych, które myślą o przebranżowieniu, powstała wykorzystująca zaawansowaną technologię AI platforma, oferująca bezpłatnie możliwość wykonania testu profilującego i udzielająca rekomendacji na temat kierunków kariery. Nowy start-up Jobbli, który zaprezentował najnowocześniejszą, zautomatyzowaną platformę doradztwa zawodowego, która z pomocą technologii AI pomoże użytkownikom wybrać najlepszą ścieżkę kariery i poradzić sobie z poczuciem zagubienia podczas szukania pierwszej pracy czy, wśród osób już pracujących, z poczuciem wypalenia zawodowego. Na platformie można bezpłatnie wykonać test zawodowy, którego rezultatem jest opracowany z użyciem sztucznej inteligencji szczegółowy raport, określający nie tylko rekomendacje trzech najlepszych kierunków kariery z opracowanej przez twórców Jobbli bazy niemal 300 zawodów przyszłości, ale też profil użytkownika, jego indywidualne predyspozycje, obszary wymagające rozwoju wraz ze wskazaniem, jak nad nimi pracować, a także porady, jak przełożyć te informacje na swoje CV. Wypełnienie testu trwa ok. 7 minut, a wynik otrzymuje się na podanego maila ciągu 24 godzin. W wersji płatnej można dodatkowo zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat rekomendowanych zawodów. Platforma została udostępniona po testach i w najbliższym czasie będzie rozwijana i wzbogacana o kolejne funkcje. Do końca roku znajdą się na niej także rekomendowane do rozpoczęcia pracy w wybranym zawodzie kursy online, oparty na sztucznej inteligencji czatbot służący jako wirtualny doradca oraz forum z udziałem ekspertów dziedzinowych, wspierających członków społeczności Jobbli na ich drodze do nowej kariery. Użytkownicy niepełnosprawni oraz neuroatypowi będą mieli również możliwość filtrowania dopasowanych zawodów pod kątem ich potrzeb w miejscu pracy. W ciągu tylko dwóch miesięcy platforma zyskała już 23,5 tys. użytkowników. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to działa, wystarczy wypełnić test na stronie Jobbli.

Stawiamy na personalizację i jak najlepsze dopasowanie rekomendacji do użytkownika - jego stylu, wartości, umiejętności i zainteresowań. Jesteśmy przeciwni szufladkowaniu. Pomagamy znaleźć pracę, która każdemu pozwoli żyć tak, jak chce, na swoich zasadach. - mówi Alicja Marchewka, CEO Jobbli