Nolina

i

Autor: pixabay Nolina

Uprawa roślin

Nie masz ręki do roślin? Te kwiaty przetrwają w najgorszych warunkach

2024-05-15 15:11

Jeżeli dopiero zaznajamiasz się z uprawą roślin doniczkowych lub nie masz dla nich zbyt wiele czasu, albo zdarza ci się zapominać o nawadnianiu gleby, pomyśl o kwiatach, które nie są zbyt wymagające. Tu znajdziesz kilka okazów, które przetrwają w najgorszych warunkach.

Rośliny doniczkowe to ważny element każdego domu. Oprócz tego, że zdobią, wprowadzają również życie do wnętrza, a także oczyszczają powietrze pochłaniając szkodliwe substancje lotne. Nie ma zatem wątpliwości, że powinny się znaleźć w każdym mieszkaniu. Nie wszyscy jednak mają rękę do roślin. Przelewają je lub zapominają o ich nawadnianiu. Jeżeli to typowy dla ciebie problem, pomyśl o zakupie roślin, które wymagają minimalnej ingerencji. Szybko nauczysz się, jak się z nimi obchodzić.

ESKA Summer City w Crystal Mountain w Wiśle

Rośliny, które przetrwają z najgorszych warunkach

Rośliny doniczkowe dla zapracowanych i dla początkujących, którzy dopiero planują swoją przygodę z kwiatami. Oto niezniszczalne egzemplarze, które nie wymagają dużej pielęgnacji i zniosą najróżniejsze warunki. Co więcej, są piękne i cudownie będą się prezentowały w każdym wnętrzu.

Zamiokulkas - Spokojnie przetrwa w mało nasłonecznionym miejscu i dobrze znosi wysokie temperatury. Wystarczy podlewać go raz na dwa tygodnie.

Zamiokulkas

i

Autor: pixabay Zamiokulkas

Sansewieria - to długowieczna roślina, lubi nasłonecznione stanowiska i dobrze znosi przenoszenie z miejsca na miejsce i przesadzanie. Trudno jej wyrządzić krzywdę. Be zwody wytrzyma kilka tygodni, jednak warto pamiętać o nawadnianiu jej raz na dwa tygodnie.

Sansewieria

i

Autor: pixabay Sansewieria

Kaktus - istnieje wiele gatunków, i tylko od twojego gustu zależy na który się zdecydujesz. Kaktusy gromadzą zapas wody w pniu, więc nie straszne im jest umiarkowane podlewanie. Wystarczy raz na tydzień zimą i raz na dwa tygodnie latem. Pamiętaj też, że lubią słoneczne miejsca, zwłaszcza parapety.

Kaktus

i

Autor: pixabay Kaktus

Grubosz - posiada różne odmiany. Wymagają minimalnej opieki i długo wytrzymują bez podlewania, ze względu na mięsiste liście, w których magazynują wodę.

Zielistka

i

Autor: pixabay Zielistka

Zielistka - zwana jest również jako "Spider Plant", gdyż posiada liczne odnogi. Wygląda, jak kępka trawy i jest bardzo łatwa w uprawie. Jej sekretem długowieczności są bulwiaste korzenie, w których magazynuje wodę. Zielistkę można podlewać co dwa tygodnie.

Zielistka

i

Autor: pixabay Zielistka

Nolina - jest spektakularna, egzotyczna i nazywana "nogą słonia" ze względu na grubą, pokaźną łodygę i sterczą. Inni mówią na nią "koński ogon" z uwagi na sterczące liście. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione. Należy ją podlewać raz na dwa lub trzy tygodnie, dopiero, jak ziemia będzie całkowicie sucha.

Nolina

i

Autor: pixabay Nolina