Najciekawsze kawiarnie na warszawskiej Pradze. To idealne miejsca do pracy, spotkań i odpoczynku

i

Autor: Pexels

KAWA W WARSZAWIE

Najciekawsze kawiarnie na warszawskiej Pradze. To idealne miejsca do pracy, spotkań i odpoczynku

2024-06-20 16:13

Na przestrzeni ostatnich lat na Pradze pojawiło się sporo miejsc, które pod względem jakości i klimatu w niczym nie ustępują popularnym kawiarniom w centrum stolicy. Dla tych, którzy mieszkają po tej stronie Wisły, mamy dobrą wiadomość - lista praskich kawiarni jest tak długa, że bez problemu wypijacie pyszną kawę w swojej okolicy. Oto nasze ulubione miejsca, które warto odwiedzić.

Otwarcie kawiarni EL&N London w Krakowie

U Krawca Cafe, Siennicka 3

W tym miejscu poczujecie się jak w domu. Kawiarnia jest dość mała, ale bardzo przytulnie urządzona, a swobodna atmosfera sprawia, że chce się tu spędzić wiele godzin. Lokal serwuje wyborną kawę, smaczne śniadania i desery. To jedna z nielicznych kawiarni w tej okolicy, która otwiera się tak wcześnie, bo już o 7:30. To idealne miejsce na szybki przystanek w drodze do biura. Miejsce znajduje się z dala od ruchliwej ulicy. Cicha i spokojna okolica pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. Polecamy, jeżeli masz ochotę na smaczny poranek, szukasz miłej przestrzeni do pracy albo klimatycznego miejsca na pogaduchy z przyjaciółmi. U Krawca Cafe to adres, który warto znać.

Kawiarnia Waszyngton, Waszyngtona 96A

Kawiarnia istnieje od kilku lat i już zdobył serca praskich kawoszy. Wcześniej przez wiele lat działała w tym miejscu popularna pizzeria, a także lokale usługowe. I kiedy już wydawało się, że wnętrze nie znajdzie nowego właściciela, który zaadaptuje je na własny biznes, powstała tu kawiarnia - i to jaka! Miejsce zachwyca ciekawym, nieco butikowym wystrojem, a także smakowitym menu i bardzo dobrą kawą. Przestrzeni jest sporo, ale ze względu na popularność kawiarni trzeba liczyć się z brakiem wolnych stolików. To także dobre miejsce do pracy lub spotkań towarzyskich.

Pawilon Grochów, Szaserów 125

O tym miejscu wiedzą głównie okoliczni mieszkańcy, a także amatorzy spacerów, bo lokal mieści się w Parku Polińskiego, na przeciwko Wojskowego Instytutu Medycznego. Co ciekawe, Pawilon Grochów nie jest wcale kawiarnią, ale restauracją, w której zjecie pizzę, makarony, a także ciasta i śniadania. Warto tu jednak usiąść i wypić smaczną kawę lub zjeść posiłek, bo miejsce ma wyjątkowy, iście wakacyjny klimat. Przeszklony pawilon obrośnięty jest winoroślą, a od strony parkowej znajduje się kawiarniany ogródek ze stolikami i leżakami. Idealne miejsce na relaks po spacerze.

Kawiarnia Trzy Kruki, plac Hallera 8

Lokal usytuowany na Pradze Północ, w samym sercu klimatycznego Placu Hallera. Otaczające go osiedla z lat 50. miały stworzyć przestrzeń mieszkalną, funkcjonującą jako miasto w mieście. Nie wszystkie prospołeczne idee ówczesnych architektów okazały się sukcesem, ale trzeba przyznać, budowa osiedla Praga II była dobrym pomysłem. Ośrodek mieszkalno - rekreacyjny wraz z ładnym placem wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem, co z pewnością docenili właściciele tutejszych restauracji i kawiarni. Jedną z najpopularniejszych jest bez wątpienia Kawiarnia Trzy Kruki. Miejsce wyróżnia prosty, oszczędny, ale elegancki wygląd oraz wyborna kawa - także dla miłośników przelewów. Warto zajrzeć. Gwarantujemy, że będziecie wracać.