Młodzież

i

Autor: Pexels

Trendy 2024

"Boy sober" to trend, w którym świetnie odnajduje się Pokolenie Z. Na czym polega?

2024-06-11 15:27

"Boy sober" to nowy trend, który zyskuje na popularności wśród przedstawicieli Pokolenia Z. Polega na świadomej rezygnacji z aplikacji randkowych. W dobie rosnącej świadomości i czyhających zagrożeń z tego płynących, młode kobiety coraz częściej odcinają się od randkowania wybierając samorozwój i osobiste pasje. Na czym dokładnie polega ten trend i dlaczego stał się tak powszechny?

Pokolenie Z, obejmujące osoby urodzone w latach 1997-2012, jest generacją, która dorastała w czasach dynamicznych zmian technologicznych i społecznych, mając  nieograniczony dostęp do współczesnych narzędzi komunikacyjnych, jak media społecznościowe, czy aplikacje randkowe, które niezaprzeczalnie zmieniły obraz współczesnych relacji, oferując łatwość nawiązywania kontaktów i szerokie możliwości poznania nowych osób. Z drugiej jednak strony, przyniosły ze sobą liczne wyzwania i zagrożenia, które coraz częściej skłaniają młode kobiety do rezygnacji z tej formy interakcji. Trend "boy sober" polega na świadomej rezygnacji z aplikacji randkowych,co ma na celu poprawę zdrowia psychicznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stalker Taylor Swift zatrzymany przez policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Co MŁODZIEŻ sądzi o STARYCH ludziach?! STARZY VS MŁODZI | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Zagrożenia, które mogą czyhać na kobiety w internecie

Aplikacje randkowe, takie jak Tinder, Bumble czy Hinge, miały ułatwiać znalezienie partnera. Niestety, stały się one również miejscem, gdzie kobiety często doświadczają molestowania - obelżywe zachowanie, zdjęcia o charakterze seksualnym, prośby o przesłanie takich fotografii, a także oszustwa typu catfishing.

Korzyści płynące z trendu "boy sober"

Na TikToku trend #boysober zyskuje na popularności, a tysiące kobiet dzielą się swoimi doświadczeniami, opisując, dlaczego zdecydowały się na rezygnację z aplikacji randkowych. W swoich filmach wychwalają korzyści płynące z tego kroku, takie jak poprawa zdrowia psychicznego.

Zamiast poświęcać trend ten promuje poszukiwanie partnera w bardziej tradycyjny dla poprzednich pokoleń sposób, poprzez chociażby wyjścia na miasto, podróże czy uczestniczenie w spotkaniach ze znajomymi. Wiele kobiet decyduje się na całkowitą rezygnację z randkowania i poszukiwania partnera i stawia na rozwój osobisty i realizację swoich pasji.