Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 - POLACY. Jaki jest skład wioślarzy w Tokio?

Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 - POLACY. Jaki jest skład wioślarzy w Tokio?
Autor: Bartlomiej Zborowski/East News Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 - POLACY. Jaki jest skład wioślarzy w Tokio?

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 to w sumie walka 37. dyscyplinach i 337. konkurencjach. Emocji nie zabraknie podczas rywalizacji w biegach, skoku o tyczce, tenisie, siatkówce, ale również w wioślarstwie. Starty Polaków zapowiadają się emocjonująco, o czym możecie się przekonać już teraz.

Spis treści

  1. Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020: POLACY
Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 - skład Polski interesuje osoby, które liczą na złote medale, jeśli chodzi o tę dyscyplinę. Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 może przynieść kibicom dużo radości, ponieważ według wielu ekspertów Polacy są w gronie faworytów do medali. Niewątpliwie największy optymizm, czy też nadzieje, panują jeśli chodzi o czwórkę podwójną kobiet. Tu w składzie pojawiła się Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillman, a także Agnieszka Kobus-Zawojska, czyli brązowa medalistka z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Dużą stratą, jeśli chodzi o skład Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, jest brak dwójki podwójnej kobiet, czyli złotych medalistek z Rio, Natalii Madaj, a także Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, która zakończyła karierę.

Igrzyska Olimpijskie 2021: TOKIO - TERMINARZ i PROGRAM. Kiedy i o której godzinie Polska?

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Wioślarstwo: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020: POLACY

Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 rozpocznie się od eliminacji. Walka u udziały w finałach wystartuje 23 lipca 2021 w nocy od godziny 0:30 do 4:10. Zawody wioślarskie potrwają od 23 do 30 lipca. Dokładniej zobaczymy walkę w konkurencjach: jedynek kobiet, jedynek mężczyzn, dwójki podwójnej mężczyzn, dwójki podwójnej kobiet i czwórek podwójnych mężczyzn oraz kobiet. Transmisja na żywo Tokio 2020 to pozycja obowiązkowa, głównie ze względu na starty Polaków. Oto kadra Polski w wioślarstwie podczas Igrzysk Olimpijskich:

  • czwórka podwójna kobiet: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann
  • czwórka bez sternika kobiet: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska
  • dwójka podwójna mężczyzn: Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski
  • dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski
  • czwórka podwójna mężczyzn: Fabian Barański/Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik
  • czwórka bez sternika mężczyzn: Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski

Tokio 2020 - skład siatkarzy na Igrzyska Olimpijskie [LISTA ZAWODNIKÓW]

Najnowsze