Vital Heynen - rodzina, żona, wiek, języki, dzieci. Kim jest trener Polski w siatkówkę?

2019-09-15 16:23
Vital Heynen - rodzina, żona, wiek, języki, dzieci. Kim jest trener Polski w siatkówkę?
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Vital Heynen - rodzina, żona, wiek, języki, dzieci. Kim jest trener Polski w siatkówkę?

Vital Heynen to prawdziwy wulkan niespożytej energii! Trener siatkarskiej reprezentacji Polski słynie z żywiołowego przeżywania meczów swoich podopiecznych. I za to właśnie pokochali go kibice w całym kraju. Kim jest Vital Heynen? Czy ma żonę, dzieci i ile ma lat? Poznajcie bliżej wielkiego trenera polskich siatkarzy - na ESKA.pl.

Vital Heynen - rodzina, żona, wiek, języki, dzieci. Zastanawiacie się, kto to jest Vital Heynen? Kim jest trener polskich siatkarzy? Ciężko go nie znać, skoro osiągnął z reprezentantami naszego kraju szereg ogromnych sukcesów. Jeśli jednak chcecie poznać go jeszcze bliżej, to dobrze trafiliście. Garść najważniejszych informacji z życia Heynena, serwujemy w tym miejscu na ESKA.pl.

Vital Heynen - rodzina, żona, dzieci

Żona belgijskiego trenera to Veerle Heynen-Peeters. Heynen jest szczęśliwym ojcem trzech córek, którymi często się chwali w serwisach społecznościowych. W rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził, że najstarsza córka, kiedy się przewróciła, to nie wołała mamy, ale właśnie jego. Wyjawił, że nie mieszka z nimi na stałe, ale nadal kontakt jest bardzo dobry. W tym samym wywiadzie zażartował, że mają jego kartę kredytową i są zadowolone.

Vital Heynen - wiek

Vital Heynen urodził się 12 czerwca 1969 roku w Maaseik w Belgii. Oznacza to, że w 2019 roku świętował 50. urodziny! Karierę trenerską rozpoczął w 2006 roku, jako szkoleniowiec rodzinnego Noliko Maaseik. W latach 2012-2016 był trenerem siatkarskiej reprezentacji Niemiec. Po drodze był szkoleniowcem m.in. Belgii. W 2018 roku został trenerem Polski.

Vital Heynen - język

Vital Heynen przejmując reprezentację Polski obiecał, że bardzo szybko nauczy się języka polskiego. Postępy w nauce było widać z każdym kolejnym wywiadem. Heynen rozumie dużo po polsku, jednak ma problem z wymową. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ważne, by dogadywał się z naszymi reprezentantami. 

Vital Heynen - kim jest?

Vital Heynen to były belgijski siatkarz i obecnie trener reprezentacji Polski i włoskiego klubu Sir Safety Conad Perugia. Ma 191 centymetrów wzrostu, a karierę trenerską rozpoczął w 2006 roku. W swoim debiucie, jako trener reprezentacji Polski zdobył złoty medal mistrzostw świata. Wcześniej, w 2014 roku, zdobył brązowy medal MŚ z Niemcami.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze