Srebrny medal dla Polski w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych!

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS

Tokio 2020 - medale dla Polski. Tych momentów NIE POKAZAŁA telewizja!

2021-07-28 13:25

Pierwszy medal dla Polski jest już rzeczywistością. Czwórka podwójna kobiet w wioślarstwie dostarczyła kibicom ogromnej radości. Same również nie ukrywały wzruszenia, co możecie zobaczyć już teraz. Podrzucamy wyjątkowe momenty, których nie pokazała telewizja.

Tokio 2020 - medale dla Polski cieszą podwójnie! W końcu to pierwszy olimpijski krążek na Igrzyskach Olimpijskich w Japonii. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal dla Polski w Tokio. Biało-czerwone przed igrzyskami były typowane jako kandydatki do medalu. Przemawiały za nimi sukcesy, w 2018 roku sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy i świata, a także stabilny skład, w którym pływają praktycznie od ponad czterech lat. Pierwsze starty w Tokio pokazały, że Chinki wydają się być poza konkurencją. Polki wyraźnie przegrały z nimi już w swoim przedbiegu, a w finale Azjatki zwyciężyły z przewagą ponad sześciu sekund. Podopieczne Jakuba Urbana przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce za Chinkami i Niemkami, a Australijki płynęły niemal równo z nimi. Na ostatnich 500 metrach biało-czerwone wyprzedziły słabnące Niemki, prowadzone przez byłego trenera kobiecej kadry Marcina Witkowskiego i zameldowały się na mecie na drugim miejscu tuż przed Australią.

Jak wyglądała walka Polek w Tokio? Jak cieszyły się ze srebrnego medalu? Zobaczcie sami momenty, których nie było podczas transmisji w telewizji.

Marcin Lewandowski: nie narzekam na upały