WSZYSTKO O POLSKIM ARBITRZE

Szymon Marciniak - wiek, rodzina, dzieci, zarobki, mecze, wzrost, prywatnie, statystyki

2024-07-14 20:56

Szymon Marciniak prywatnie jest wesołym, uśmiechniętym mężczyzną, a na boisku nie daje wejść sobie na głowę! Polski arbiter robi furorę na świecie, dzięki temu, że doskonale ocenia boiskowe sytuacje, podczas najważniejszych meczów na świecie. W swojej karierze prowadził między innymi finał mistrzostw świata i Ligi Mistrzów. Kim jest Szymon Marciniak i co trzeba o nim wiedzieć? Przekonajcie się poznając go bliżej już teraz!

Spis treści

  1. Szymon Marciniak - wiek
  2. Szymon Marciniak - wzrost
  3. Szymon Marciniak - zarobki
  4. Szymon Marciniak - mecze, statystyki
  5. Szymon Marciniak - rodzina, żona, dzieci

Szymon Marciniak - wiek, rodzina, dzieci, zarobki, mecze, wzrost, statystyki, to wszystko najbardziej interesuje polskich kibiców śledzących karierę najbardziej uznanego na świecie polskiego sędziego. Nie trzeba nikomu wyjaśniać, kim jest Szymon Marciniak, bo to nasza duma narodowa. Karierę sędziowską zaczął 2006 roku, podczas rozgrywek znanych jako Puchar Polski. Później gwizdał podczas Pucharu Ligi, był arbitrem meczów w pierwszej lidze, ale już w 2009 roku prowadził mecze w Ekstraklasie. Jego wiedzę, a także umiejętność kontrolowania tego, co dzieje się na boisku doceniono w 2012, gdy sędziował mecze eliminacji do mistrzostw świata. W październiku tego samego roku zadebiutował w Lidze Europy, prowadząc mecz Lazio z Maribor. Dwa lata później cieszył się z kolejnego, ogromnego wyzwania w karierze. We wrześniu 2014 ze swoją ekipą w składzie: Radosław Siejka, Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski zadebiutował w Lidze Mistrzów. Poprowadził mecz Juventusu z Malmo.

Szymon Marciniak - wiek

Ile lat ma Szymon Marciniak? Wiek najbardziej utytułowanego polskiego arbitra w historii nie jest tajemnicą. Urodził się on 7 stycznia 1981 roku w Płocku, co oznacza, że w 2024 obchodził 43. urodziny.

Szymon Marciniak - wzrost

Wiele osób oglądając mecze, które prowadzi Szymon Marciniak może dostrzec, że to bardzo wysoki arbiter. Jednak ostatecznie do najwyższych nie należy! Ma 180 centymetrów wzrostu, a wyższy jest między innymi od niego Daniele Orsato mierzący 185 centymetrów.

Dziewczyna Patryka Pedy jest anielską pięknością. Czarnowłosa Konstancja zachwyca!

Szymon Marciniak i Jakub Błaszczykowski w Alei Gwiazd Stadionu Narodowego

Szymon Marciniak - zarobki

Ile zarabia Szymon Marciniak? Zarobki sędziego to jego prywatna sprawa, jednak niektóre kontrakty są jawne. Szymon Marciniak może liczyć na solidne pieniądze. W całej historii jest bowiem drugim arbitrem na świecie, który w jednym roku poprowadził finał mistrzostw świata i Ligi Mistrzów. Jak podał serwis SportingFree, polski arbiter za poprowadzenie finału tych drugich rozgrywek zgarnął 10 tysięcy dolarów. Za cały sezon w Lidze Mistrzów 2022/2023 natomiast nieoficjalnie miał zainkasować 300 tysięcy złotych. Dodatkowo UEFA opłaca koszty podróży, wyżywienie, hotele, transfer itd. Ten sam serwis podaje, że Marciniak za sędziowanie mundialu w Katarze miał otrzymać 70 tysięcy dolarów plus 30 tysięcy dolarów premii. Natomiast WP SportoweFakty poinformowało, że w sezonie 2022/2023 Polak w PKO BP Ekstraklasie zarobił ponad 200 tysięcy złotych.

Szymon Marciniak na Euro 2024 sędziował jeden mecz w fazie grupowej, za który miał otrzymać pięć tysięcy euro. Za mecz w fazie pucharowej miał otrzymać dwa razy tyle.

Szymon Marciniak - mecze, statystyki

Statystyki Szymona Marciniaka są imponujące. Polak stał się sędzią międzynarodowym w 2011 roku i szybko piął się po szczeblach kariery. Najważniejsze były dla niego mecze finałowe. Prowadził ostateczny pojedynek, podczas Mundialu 2022, Klubowych Mistrzostw Świata 2023 i Ligi Mistrzów 2023. Według Transfermarkt ma na koncie ponad 2550 meczów i porównując go z równie doświadczonym, Daniele Orsato mającym na koncie ponad 2800 meczów, to Polak częściej pokazuje kartki i wskazuje na rzut karny.

Mecze reprezentacji Polski 2024 - kiedy i z kim gra Polska w piłkę nożną? [TERMINARZ]

Warto dodać, że w samej Lidze Mistrzów sędziował 48 meczów, w eliminacjach do mistrzostw Europy 10, na mistrzostwach Europy 2, na mistrzostwach świata 3, a w Lidze Europy 17 meczów. Tu też pokazał aż 84 żółte kartki.

Szymon Marciniak - rodzina, żona, dzieci

Życie prywatne Szymona Marciniaka ciekawi internautów i nie ma się co dziwić. Doświadczony sędzia jest w ponad 20-letnim związku małżeńskim z Małgorzatą. Para ma dwoje dzieci, 21-letniego Bartłomieja i 12-letnią Natalią. Polski Arbiter po raz pierwszy o swoim związku opowiedział w TVP Kobieta. Zdradził, że obecną żonę poznał, ponieważ była jego sąsiadką.