SKOKI narciarskie DZISIAJ. Dlaczego nie ma skoków 21.02.2021?

Autor: Lukasz Szelag/REPORTER / EAST NEWS SKOKI narciarskie DZISIAJ. Dlaczego nie ma skoków 21.02.2021?

2021-02-21 10:27

Skoki narciarskie to pozycja obowiązkowa w planie dnia każdego polskiego kibica. Tegoroczny sezon powoli dobiega końca i wiele wskazuje na to, że pierwszy raz w karierze Kryształową Kulę otrzyma Halvor Egner Granerud. Norweg ma ponad 500 punktów przewagi nad drugim Eisenbichlerem. Polacy mają jeszcze realną szansę na miejsca w pierwszej trójce.

Skoki narciarskie 2021 w Rasnovie to duża dawka emocji z udziałem polskich skoczków. Była to bowiem ostatnia walka przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Konkurs indywidualny na skoczni w Rumunii wygrał Ryoyu Kobayashi. Japończyk zwyciężył o 1,6 pkt z drugim w klasyfikacji końcowej Kamilem Stochem. Podium zamknął Karl Geiger, który minimalnie, bo o 0,1 pkt wygrał z Dawidem Kubackim i o 2,3 pkt z piątym Piotrem Żyłą. Lider klasyfikacji generalnej, Granerud, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Drugiego dnia, czyli w sobotę, odbyła się walka w PŚ drużyn mieszanych. Polska zajęła siódme miejsce, a zwycięzcą została reprezentacja Norwegii.

Piotr Żyła zadzwoni do SIARY?! Chce złożyć PROTEST

Skoki narciarskie w Rasnovie odbyły się 19 i 20 lutego. Pierwszego dnia miał miejsce konkurs indywidualny, a drugiego dnia zawody drużyn mieszanych. Zawody w Rasnovie były ostatnimi konkursami w Pucharze Świata. Teraz czas na główną imprezę sezonu, czyli mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Rozpocznie się ona 23 lutego, a zakończy 7 marca.

Czy pamiętasz skoki, jakie oddawał Robert Mateja?