Skoki narciarskie 8 i 9 stycznia 2022 - PROGRAM. O której skoki w Bischofshofen?

2022-01-08 12:06
Piotr Żyła
Autor: Damian Klamka/East News

Skoki narciarskie to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sportów zimowych w Polsce. Kibice z zapartym tchem śledzą popisy polskich skoczków i trzymają za nich kciuki. W sobotę 8 stycznia oraz w niedzielę, 9 stycznia odbędą się kolejne zmagania w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy ponownie zmierzą się na obiekcie w Bischofshofen, na którym rywalizowali 5 oraz 6 stycznia. O której skoki w Bischofshofen?

Początkowo w środę 5 stycznia miały się odbywać kwalifikacje do kolejnego, czwartego już konkursu 70. Turnieju Czterech Skoczni. Ze względu na silny wiatr, zawody w Innsbrucku zostały jednak odwołane, a skoczkowie przenieśli się do Bischofshofen w Austrii, gdzie rozegrali dwa konkursy indywidualne. 5 stycznia 2022 roku w Bischofshofen zwycięzcą został Ryoyu Kobayashi, a dzień później na tym obiekcie najlepszy okazał się Daniel Huber, zostając 7. zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w sezonie 2021/22. W sobotę, 8 stycznia oraz w niedzielę, 9 stycznia zawodnicy ponownie zawalczą o zwycięstwo na Paul-Ausserleitner-Schanze. Sprawdźcie program wydarzenia.

SKOKI NARCIARSKIE. Wszystko o Polakach | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #37

Skoki narciarskie 8 i 9 stycznia 2022 - PROGRAM

Na 8 stycznia zaplanowano konkurs indywidualny, natomiast dzień później odbędzie się konkurs drużynowy. Wiadomo już, że na skoczni rywalizować będzie pięciu Polaków: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Zawody będzie można oglądać w telewizji, na antenie TVN, Eurosport 1 oraz online, na platformie Player.pl. Warto pamiętać jednak, że TVN pokaże jedynie konkurs indywidualny.

Sobota, 08.01.2022

  • 13:00 – oficjalny trening
  • 14:30 – kwalifikacje
  • 16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 09.01.2022

  • 14:30 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs drużynowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze