Polska - Arabia Saudyjska 2022: STATYSTYKI i HISTORIA. Czy Polska wygra z Arabią?

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER / EAST NEWS Polska - Arabia Saudyjska 2022: STATYSTYKI i HISTORIA. Czy Polska wygra z Arabią?

Polska - Arabia Saudyjska 2022: STATYSTYKI i HISTORIA. Czy Polska wygra z Arabią?

2022-11-24 10:01

Statystyki meczów Polska - Arabia Saudyjska wyglądają ciekawie i mogą napawać drobnym optymizmem. Biało-czerwoni powalczą o cenne trzy punkty z ekipą, która w pierwszej kolejce pokonała sensacyjnie reprezentację Argentyny. Ewentualna porażka z Arabią sprawi, że Polacy stracą raczej szansę na wyjście z grupy i kolejne mistrzostwa świata zaliczą do nieudanych.

Spis treści

  1. Polska - Arabia Saudyjska 2022: statystyki
  2. Polska - Arabia Saudyjska 2022: historia meczów

Polska - Arabia Saudyjska 2022: statystyki i historia meczów pomiędzy tymi drużynami interesuje kibiców. Liczymy, że reprezentacja Polski pokaże klasę, tak jak w poprzednich starciach z Arabią i pewnie zdobędzie niezwykle cenne trzy punkty. Zadanie nie będzie łatwe, bo piłkarze francuskiego szkoleniowca Herve Renarda sensacyjnie pokonali Argentynę w pierwszej kolejce fazy grupowej mistrzostw. Pierwsza połowa, w ich wykonaniu była spokojna, choć doskonale stosowali pressing na rywalu. W drugiej połowie postanowili zaryzykować, otworzyli się i zaatakowali. Na trzy oddane strzały w całym meczu aż dwa trafiły do bramki reprezentacji z Leo Messim w składzie. Zespół Arabii Saudyjskiej natchniony tym sukcesem będzie chciał zdobyć trzy punkty w spotkaniu z Polską, za sprawą których awansują z grupy do fazy pucharowej.

Polska - Arabia Saudyjska 2022: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Kiedy następny mecz Polski?

Mateusz Borek po meczu Polska - Meksyk

Polska - Arabia Saudyjska 2022: statystyki

Statystyki Polski w meczach z Arabią Saudyjską mogą napawać optymizmem, choć nie wolno lekcważyć rywali. Pokonali oni Argentynę 1:2, dzięki czemu w spotkaniu z biało-czerwonymi mogą zagwarantować sobie wyjście z grupy. Do tej pory Polska z Arabią Saudyjską mierzyła się trzy razy. Dwa mecze odbyły się w 1994 roku i jeden w 2006 roku. Wszystkie te spotkania wygraliśmy 0:1, 1:2 i 1:2.

Polska - Arabia Saudyjska 2022: historia meczów

Polska w meczach z Arabią Saudyjską dwa razy straciła po jednej bramce. Dwukrotnie Saudyjczycy odpowiadali Polakom na strzelone przez naszą reprezentację gole. Czyli to Polska pierwsza trafiała do bramki, później następowało rozprężenie i w zaskakujący sposób traciliśmy gola. Czesław Michniewicz po meczu z Meksykiem i po tym, gdy Arabia pokonała Argentynę powiedział: Oni po tym zwycięstwie z Argentyną w euforii polecieli do nieba. Czasami ciężko wylądować na ziemi po takiej wygranej i oby oni w sobotę nie wrócili.

Kiedy następny mecz Polski 2022? Kiedy, o której godzinie i z kim gra Polska na MŚ 2022?

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?