Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER Grzegorz Krychowiak - kiedy ostatni mecz w reprezentacji?

Sport

Ostatni mecz Grzegorza Krychowiaka. Kiedy pożegna się z reprezentacją Polski?

2023-09-27 14:05

Grzegorz Krychowiak oficjalnie żegna się z reprezentacją Polski w piłce nożnej mężczyzn. Przez wiele lat uważany był za jednego z kluczowych zawodników w drużynie. Nie zobaczymy go już więcej na mistrzostwach świata czy Europy. Kiedy oficjalnie pożegna się z ekipą? Czy znana jest data jego ostatniego meczu?

Przyszłość Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji Polski od dawna była tematem rozmów. Wiele osób zastanawiało się, czy powinien być dalej powoływany. Ostatecznie to sam sportowiec zrezygnował, o czym poinformował w oficjalnym komunikacie opublikowanym 26 września 2023 roku. - Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć "dziękuję" W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski - czytamy. Teraz kibice zastanawiają się, kiedy zobaczą go po raz ostatni w biało-czerwonej koszulce.

Iga Świątek w zjawiskowej kreacji – sesja w Paryżu ESKA

Grzegorz Krychowiak - ostatni mecz

PZPN ma już pracować nad oficjalnym pożegnaniem Grzegorza Krychowiaka. Spekuluje się, że jego ostatnim meczem będzie towarzyskie spotkanie z Łotwą, które odbędzie się we wtorek 21 listopada 2023 roku. Do takich informacji dotarło Radio ZET.

Grzegorz Krychowiak w reprezentacji Polski

Po raz pierwszy Grzegorz Krychowiak został powołany do reprezentacji Polski w 2008 roku. Jego najlepsze lata to czasy Adama Nawałki. Był jednym z najważniejszych zawodników w jego drużynie. Najbardziej pamiętanym  momentem w jego karierze był celny rzut karny w meczu ze Szwajcarią na Euro 2016. Zapewniło to Polsce historyczny awans do ćwierćfinału. "Krycha" zagrał w reprezentacji 100 meczów.