Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie

i

Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie

Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, Fame, zarobki, pochodzenie

2022-07-09 9:14

Norman Parke to jeden z najbardziej cenionych przez polskich kibiców zawodników MMA. Pogromca Borysa Mańkowskiego, czy chociażby Artura Sowińskiego powrócił do okrągłej klatki, by zmierzyć się z Kasjuszem Życińskim. Teraz podjął próby pokonania Popka! Kim jest Norman Parke? Garść najważniejszych informacji podrzucamy w jednym miejscu.

Spis treści

 1. Norman Parke - wiek
 2. Norman Parke - wzrost
 3. Norman Parke - wyniki
 4. Norman Parke - walki
 5. Norman Parke - UFC
 6. Norman Parke - Don Kasjo
 7. Norman Parke - zarobki
 8. Norman Parke - gdzie mieszka, pochodzenie

Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie, to najważniejsze kwestie, jeśli chodzi o tą barwną postać. Kim jest Norman Parke? Z kim walczył, kogo pokonał i ile zarabia? Norman Parke to zawodnik, który w naszym kraju cieszy się dużą popularnością, a co najważniejsze dużym uznaniem w MMA. W swojej karierze walczył dla najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walk, czyli Ultimate Fighting Championship. W Polsce kibice znają go za sprawą konfliktu z Mateuszem Gamrotem i Borysem Mańkowskim. Zawodnicy ostro walczyli ze sobą na słowa przed galami w federacji KSW. Głośno o Parke było również wtedy, gdy nie zrobił on wymaganej wagi przed trzeci starciem z Mateuszem Gamrotem. Przekroczył wówczas limit aż o ponad 1,5 kilograma.

Pogadane Marcin Dubiel

Norman Parke - wiek

Wiek Normana Parke oznacza, że jeszcze kilka lat na pewno zobaczymy go w okrągłej klatce. Parke urodził się 22 grudnia 1986 roku, więc w 2022 roku obchodzić będzie 36. urodziny. Zazwyczaj zawodnicy MMA przechodzą na sportową emeryturę po 40. roku życia.

Norman Parke - wzrost

Ile wzrostu ma Norman Parke? Nie należy on do najwyższych zawodników, ale dzięki temu jest dynamiczny i sprytny w okrągłej klatce. Parke ma 180 centymetrów wzrostu.

Norman Parke - wyniki

Wyniki Normana Parke robią wrażenie na kibicach w Polsce, ale również w innych częściach Europy. Stormin łącznie w profesjonalnej karierze stoczył 37 pojedynków, z czego zwyciężył 28 razy, w tym 4 razy przez nokauty, 12 przez poddania i 12 przez sędziowskie decyzje. Parke zaledewie 7 razy przegrał i 1 raz zrezygnował z walki po tym, gdy rywal nieumyślnie wsadził palce w jego oko. Był to Mateusz Gamrot. 

Norman Parke - walki

Norman Parke w Polsce dał się poznać za sprawą walk dla federacji KSW. Parke w debiucie dla tej federacji przegrał decyzją jednogłośną z Mateuszem Gamrotem. Rewanżowe starcie zostało przerwane po tym, gdy Gamrot wsadził palec w oko swojego rywala. Sędzia uznał, że był to nieumyślny atak, jednak Parke nie był w stanie kontynuować starcia. Irlandczyk na KSW 43 pokonał Łukasza Chlewickiego, a podczas KSW 47 okazał się lepszy od Borysa Mańkowskiego. Kontrowersyjny fighter pokonał w maju 2019 Artura Sowińskiego, a we wrześniu tego samego roku decyzją nie jednogłośną wygrał z Marcinem Wrzoskiem.

 • 2011: Mistrz Cage Contender w wadze lekkiej;
 • 2012: Zwycięzca The Ultimate Fighter: The Smashes w wadze lekkiej;
 • 2019-2020: Tymczasowy mistrz KSW w wadze lekkiej;
Sonda
Popek vs Norman Parke - kto wygra walkę na Fame MMA 13?

Norman Parke - UFC

Norman Parke w UFC zadebiutował 15 grudnia 2012 roku w Gold Coast w Australii. Irlandczyk wygrał w starciu z Colinem Fletcherem i dał sobie szansę na starcie podczas UFC 162. W Las Vegas także pokazał się z dobrej strony wygrywając po jednogłośnej decyzji sędziów z Kazuki Tokudome. Wygrał kolejne trzy pojedynki w najbardziej prestiżowej federacji świata, po czym uległ dwóm Brazylijczykom. Najpierw przegrał z Gleisonem Tibau, a następnie z Francisco Trinaldo. Po tych porażkach wygrał na UFC 24.10.2015 z Rezą Madadi. Przygodę z UFC zakończył przegrywając z Rosjanem, Rustamem Chabiłowem.

Norman Parke - Don Kasjo

Norman Parke - Don Kasjo to walka na Fame MMA 10. Włodarze federacji niespodziewanie ogłosili to starcie podczas drugiej konferencji przed dziewiątą odsłoną gali. Wydarzenie odbyło się 17 kwietnia 2021 i było walką wieczoru. Sam pojedynek to efekt konfliktu i wielu internetowych potyczek słownych między zawodnikami. Kasjusz Życiński po walce z Marcinem Najmanem dał ultimatum włodarzom, że może zawalczyć na gali tylko wtedy, gdy jego rywalem będzie Stormin. Zawodnicy zmierzyli się w formule bokserskiej i Norman wygrał po decyzji sędziowskiej. Na Fame MMA 13 jego rywalem jest Popek Monster.

Norman Parke - zarobki

Zarobki Normana Parke nie są znane. Można się jednak spodziewać, że Irlandczyk przyjmuje tylko największe oferty sięgające powyżej stu tysięcy złotych. Norman Parke za zwycięstwo z Kasjuszem Życińskim otrzymał m.in. złotą sztabkę wartości ok. 200 tysięcy złotych.

Norman Parke - gdzie mieszka, pochodzenie

Gdzie mieszka Norman Parke? Zawodnik należy do klubu Ankos MMA Poznań. Sam jednak urodził się w Bushmills w Irlandii Północnej.