Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, Fame, zarobki, pochodzenie

2022-07-09 9:14
Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie
Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie

Norman Parke to jeden z najbardziej cenionych przez polskich kibiców zawodników MMA. Pogromca Borysa Mańkowskiego, czy chociażby Artura Sowińskiego powrócił do okrągłej klatki, by zmierzyć się z Kasjuszem Życińskim. Teraz podjął próby pokonania Popka! Kim jest Norman Parke? Garść najważniejszych informacji podrzucamy w jednym miejscu.

Spis treści

 1. Norman Parke - wiek
 2. Norman Parke - wzrost
 3. Norman Parke - wyniki
 4. Norman Parke - walki
 5. Norman Parke - UFC
 6. Norman Parke - Don Kasjo
 7. Norman Parke - zarobki
 8. Norman Parke - gdzie mieszka, pochodzenie

Norman Parke - wiek, wzrost, wyniki, walki, Don Kasjo, UFC, Fame, zarobki, pochodzenie, to najważniejsze kwestie, jeśli chodzi o tą barwną postać. Kim jest Norman Parke? Z kim walczył, kogo pokonał i ile zarabia? Norman Parke to zawodnik, który w naszym kraju cieszy się dużą popularnością, a co najważniejsze dużym uznaniem w MMA. W swojej karierze walczył dla najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walk, czyli Ultimate Fighting Championship. W Polsce kibice znają go za sprawą konfliktu z Mateuszem Gamrotem i Borysem Mańkowskim. Zawodnicy ostro walczyli ze sobą na słowa przed galami w federacji KSW. Głośno o Parke było również wtedy, gdy nie zrobił on wymaganej wagi przed trzeci starciem z Mateuszem Gamrotem. Przekroczył wówczas limit aż o ponad 1,5 kilograma.

Pogadane Marcin Dubiel

Norman Parke - wiek

Wiek Normana Parke oznacza, że jeszcze kilka lat na pewno zobaczymy go w okrągłej klatce. Parke urodził się 22 grudnia 1986 roku, więc w 2022 roku obchodzić będzie 36. urodziny. Zazwyczaj zawodnicy MMA przechodzą na sportową emeryturę po 40. roku życia.

Norman Parke - wzrost

Ile wzrostu ma Norman Parke? Nie należy on do najwyższych zawodników, ale dzięki temu jest dynamiczny i sprytny w okrągłej klatce. Parke ma 180 centymetrów wzrostu.

Norman Parke - wyniki

Wyniki Normana Parke robią wrażenie na kibicach w Polsce, ale również w innych częściach Europy. Stormin łącznie w profesjonalnej karierze stoczył 37 pojedynków, z czego zwyciężył 28 razy, w tym 4 razy przez nokauty, 12 przez poddania i 12 przez sędziowskie decyzje. Parke zaledewie 7 razy przegrał i 1 raz zrezygnował z walki po tym, gdy rywal nieumyślnie wsadził palce w jego oko. Był to Mateusz Gamrot. 

Norman Parke - walki

Norman Parke w Polsce dał się poznać za sprawą walk dla federacji KSW. Parke w debiucie dla tej federacji przegrał decyzją jednogłośną z Mateuszem Gamrotem. Rewanżowe starcie zostało przerwane po tym, gdy Gamrot wsadził palec w oko swojego rywala. Sędzia uznał, że był to nieumyślny atak, jednak Parke nie był w stanie kontynuować starcia. Irlandczyk na KSW 43 pokonał Łukasza Chlewickiego, a podczas KSW 47 okazał się lepszy od Borysa Mańkowskiego. Kontrowersyjny fighter pokonał w maju 2019 Artura Sowińskiego, a we wrześniu tego samego roku decyzją nie jednogłośną wygrał z Marcinem Wrzoskiem.

 • 2011: Mistrz Cage Contender w wadze lekkiej;
 • 2012: Zwycięzca The Ultimate Fighter: The Smashes w wadze lekkiej;
 • 2019-2020: Tymczasowy mistrz KSW w wadze lekkiej;
Sonda
Popek vs Norman Parke - kto wygra walkę na Fame MMA 13?

Norman Parke - UFC

Norman Parke w UFC zadebiutował 15 grudnia 2012 roku w Gold Coast w Australii. Irlandczyk wygrał w starciu z Colinem Fletcherem i dał sobie szansę na starcie podczas UFC 162. W Las Vegas także pokazał się z dobrej strony wygrywając po jednogłośnej decyzji sędziów z Kazuki Tokudome. Wygrał kolejne trzy pojedynki w najbardziej prestiżowej federacji świata, po czym uległ dwóm Brazylijczykom. Najpierw przegrał z Gleisonem Tibau, a następnie z Francisco Trinaldo. Po tych porażkach wygrał na UFC 24.10.2015 z Rezą Madadi. Przygodę z UFC zakończył przegrywając z Rosjanem, Rustamem Chabiłowem.

Norman Parke - Don Kasjo

Norman Parke - Don Kasjo to walka na Fame MMA 10. Włodarze federacji niespodziewanie ogłosili to starcie podczas drugiej konferencji przed dziewiątą odsłoną gali. Wydarzenie odbyło się 17 kwietnia 2021 i było walką wieczoru. Sam pojedynek to efekt konfliktu i wielu internetowych potyczek słownych między zawodnikami. Kasjusz Życiński po walce z Marcinem Najmanem dał ultimatum włodarzom, że może zawalczyć na gali tylko wtedy, gdy jego rywalem będzie Stormin. Zawodnicy zmierzyli się w formule bokserskiej i Norman wygrał po decyzji sędziowskiej. Na Fame MMA 13 jego rywalem jest Popek Monster.

Norman Parke - zarobki

Zarobki Normana Parke nie są znane. Można się jednak spodziewać, że Irlandczyk przyjmuje tylko największe oferty sięgające powyżej stu tysięcy złotych. Norman Parke za zwycięstwo z Kasjuszem Życińskim otrzymał m.in. złotą sztabkę wartości ok. 200 tysięcy złotych.

Norman Parke - gdzie mieszka, pochodzenie

Gdzie mieszka Norman Parke? Zawodnik należy do klubu Ankos MMA Poznań. Sam jednak urodził się w Bushmills w Irlandii Północnej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze