Mundial czy Euro - który turniej jest następny? Terminarz mistrzostw w piłce nożnej

2021-06-16 14:09
EURO 2024. Gdzie i kiedy odbędą się kolejne mistrzostwa Europy? [MIASTA]
Autor: Wikimedia Commons

Mundial czy Euro - fani piłki nożnej zastanawiają się, który turniej odbędzie się po Euro 2016. To najważniejsze mistrzostwa, które odbywają się co cztery lata. Pandemia koronawirusa zaburzyła jednak harmonogram piłkarskiego sezonu i nastąpią pewne zmiany. O które mistrzostwa zawalczy teraz nasza reprezentacja?

Euro 2020 nadal trwa, ale fani piłki nożnej zastanawiają się już, kiedy odbędzie się kolejny turniej tej kategorii. Okazuje się, że pandemia nie wpłynęła mocno na rozgrywki reprezentacji. Zmienione zostały daty lig europejskich i światowych, ale mistrzostwa odbędą się zgodnie z planem. Następnym turniejem będzie mundial, czyli mistrzostwa świata. Nowego Mistrza Świata poznamy już w 2022 roku, jednak rozgrywki nie odbędą się tak jak zawsze latem. W 2022 roku mistrzostwa odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Powodem jest miejsce organizacji - Katar. W okresie letnim temperatury sięgają tam nawet 50 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne i męczące dla piłkarzy. Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się nie za cztery lata, a za trzy. Aktualne Euro miało odbyć się rok temu, dlatego zgodnie z harmonogramem kolejne powinno odbyć się w 2024. UEFA postanowiła tego nie zmieniać. Oznacza to, że wybrany w tym roku mistrz utrzyma tytuł przez jedynie 3 lata.

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

Mundial 2022 - miasta, drużyny, daty

Mundial 2022 rozpocznie się 21 listopada na stadionie Al Bayt Stadium w Al-Chaur. Katar zagra wtedy z jednym ze swoich rywali. Finał odbędzie się 18 grudnia na Lusail Stadium w Lusajl. Będzie to najkrótszy mundial od wielu lat, ponieważ potrwa jedynie 28 dni. Udział weźmie 36 państw, które aktualnie walczą w kwalifikacjach.

Euro 2024 - gdzie i kiedy?

Euro 2024 odbędzie się bardzo blisko Polski. Gospodarzem turnieju zostali Niemcy. Mistrzostwa zostaną rozegrane na 10 istniejących już stadionach. 7 z nich kibice mogli zobaczyć już podczas Mundialu 2006. Euro 2024 rozegrane zostanie w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Lipsku i Frankfurcie nad Menem. Planowane daty to 14 czerwca - 14 lipca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze