Stadion Al Bayt

i

Autor: Wang Dongzhen/Xinhua News/East News Stadion Al Bayt - obiekt, na którym odbędzie się mecz otwarcia MŚ 2022.

Mundial 2022 - mecz otwarcia. Kiedy jest? Kto zagra? Gdzie i o której oglądać?

2022-10-30 10:08

Mundial 2022 rozpocznie się już wkrótce. Po czterech latach najlepsze reprezentacje z całego świata pojawią się w jednym miejscu, aby zawalczyć o wymarzony puchar. Tegoroczny turniej po raz pierwszy w historii odbędzie się na Bliskim Wschodzie. Kiedy się rozpocznie? Kto zagra w meczu otwarcia? Najważniejsze informacje niżej.

Mundial 2022 będzie wyjątkowy i inny niż te wcześniejsze. Między innymi dlatego, że rozgrywki nie odbędą się latem. Powodem jest miejsce organizacji, czyli położony na Bliskim Wschodzie Katar. W okresie letnim temperatury sięgają tam nawet 50 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne i męczące dla piłkarzy. Z tego powodu przesunięte zostały nawet najważniejsze ligi. Mimo tego, wiele osób już nie może się doczekać piłkarskich emocji, które towarzyszą tylko przy tak ważnych wydarzeniach jak mistrzostwa świata. Kiedy rozpocznie się impreza? Mamy dla was datę meczu otwarcia mundialu w Katarze.

ZOBACZ TAKŻE: Mundial 2022 - stadiony w Katarze robią wrażenie! Tutaj zagrają najlepsi piłkarze świata [GALERIA]

Mundialowe piosenki. Oto hymny mistrzostw świata

Mundial 2022 - mecz otwarcia. DATA, GODZINA, MIEJSCE

Znamy już datę rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej 2022 w Katarze. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 listopada. Pierwszy gwizdek mamy usłyszeć o godzinie 17:00. Mecz odbędzie się na stadionie Al Bayt w Al-Chaur.

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022 Katar - TABELA, GRUPY, MECZE, STADIONY, POLSKA, TERMINARZ

Mundial 2022 - mecz otwarcia. Kto zagra?

Według tradycji, która trwa już od wielu lat, w meczu otwierającym mistrzostwa świata gra reprezentacja kraju organizującego turniej. Nie inaczej będzie tym razem. MŚ 2022 otworzy Katar, który zmierzy się z ekipą z Ameryki Południowej. Mowa o reprezentacji Ekwadoru.