Mecz na stadionie

i

Autor: Pixabay.com/Pexels (Pixabay License)

Mundial 2022 - kiedy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze?

2022-04-03 11:47

Mundial 2022 już wywołuje wiele emocji wśród kibiców z całego świata. Wszyscy fani piłki nożnej wyczekują najważniejszego turnieju, podczas którego poznamy nowego Mistrza Świata. Aktualnym jest reprezentacja Francji. Czy uda jej się obronić tytuł? O tym przekonamy się wkrótce. Sprawdź, kiedy odbędą się mistrzostwa.

Mundial 2022 będzie inny niż te wcześniejsze. Tym razem rozgrywki nie odbędą się latem. Powodem jest miejsce organizacji, czyli położony na Bliskim Wschodzie Katar. W okresie letnim temperatury sięgają tam nawet 50 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne i męczące dla piłkarzy. Oznacza to, że dłużej będziemy musieli poczekać na piłkarskie emocje. Kibice z całego świata mają nadzieję, że ich reprezentacje pojawią się na turnieju i dadzą z siebie wszystko. Niektórzy jednak nadal nie wiedzą, kiedy odbędą się się tegoroczne mistrzostwa. Dokładną datę rozegrania najważniejszego turnieju piłkarskiego na świecie podajemy niżej.

ZOBACZ TAKŻE: MŚ Katar 2022 - GRUPY, DATA, POLSKA, MIEJSCE, TERMINARZ

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.03.2022

Mundial 2022 - data

Daty meczów w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 są już znane. Na tegoroczną dawkę piłkarskich emocji trzeba będzie poczekać aż do późnej jesieni, ponieważ mecz otwarcia odbędzie się dopiero 21 listopada. Finał z kolei został zaplanowany na 18 grudnia, czyli zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem.

Sonda
Czekasz na mundial 2022 w Katarze?

Mundial 2022 - otwarcie, finał, uczestnicy

Mundial 2022 rozpocznie się na stadionie Al Bayt Stadium w Al-Chaur. Katar zagra wtedy z jednym ze swoich rywali. Finał odbędzie się na Lusail Stadium w Lusajl. Będzie to najkrótszy mundial od wielu lat, ponieważ potrwa jedynie 28 dni. Udział weźmie 36 państw, które aktualnie walczą w kwalifikacjach.