Mistrzostwa Europejskie 2022 Monachium lekkoatletyka - medale i wyniki. Kto z Polski zdobył medal?

2022-08-21 21:38
Pia Skrzyszowska
Autor: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

ME lekkoatletyka MONACHIUM 2022 - klasyfikacja medalowa. Jakie wyniki mają Polacy na Mistrzostwach Europy w Niemczech? Czy biało-czerwoni powtórzą sukces i przywiozą do kraju więcej złota niż w poprzednich latach? Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Sprawdźcie, jak prezentuje się punktacja naszej reprezentacji i miejsce w tabeli.

ME lekkoatletyka Monachium 2022 - WYNIKI i KLASYFIKACJA MEDALOWA pokaże, czy polscy sportowcy są w formie. Mistrzostwa Europy powróciły z kolejną edycją i już na samym starcie nie zabrakło emocji. Reprezentacja Polski zdobyła jeden złoty medal i jeden brąz. Jak lekkoatleci poradzą sobie w kolejnych rywalizacjach? Postanowiliśmy przygotować szczegółową punktację w jednym miejscu, która na pewno będzie wielkim ułatwieniem dla wszystkich kibiców. Warto podkreślić, że w poprzedniej edycji Polacy zdobyli łącznie 12 medali - 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Optymizm nie opuszcza naszych zawodników, którzy zapowiadają, że zrobią wszystko, by poprawić swoje wyniki i tym razem przywieźć do kraju jeszcze więcej złota. W zawodach startuje łącznie 81 reprezentantów Polski. Wszystkie konkurencje odbywają się na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Czy niemiecka arena okaże się szczęśliwa dla lekkoatletów? Przekonamy się już wkrótce! Jak wygląda klasyfikacja medalowa Mistrzostw Europy w lekkoatletyce 2022?

Kasia Węsierska robi triki na hulajnodze | ESKA XD - Fit vlog #54

ME lekkoatletyka Monachium 2022 - MEDALE

Wyniki Polski na mistrzostwach w Monachium będziemy aktualizować na bieżąco. Wszystkie zdobyte medale możecie zobaczyć poniżej. Wydarzenie zakończy się w niedzielę 21 sierpnia i będzie to już ostatnia szansa na poprawienie wyniku biało-czerwonych. Ile medali mają Polacy na ME lekkoatletyka 2022?

• Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal w maratonie - czas: 2:28:34! Co więcej, Polki sięgnęły także po brąz w drużynie podczas tego właśnie maratonu.
  • Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m (czas 49.94), a Anna Kiełbasińska brąz (czas 50.29)!
  • Ewa Różańska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem (72,12 m - rekord życiowy)!
  • Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w rzucie młotem (82 m)!
  • Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m!
  • Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal w biegu na 100 przez płotki (12:54)!
  • Sztafeta 4 x 400 m zdobyła srebrny medal! (Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek)
  • Anna Wielgosz zdobyła brązowy medal na 800 m!
  • Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie na 20 km!
  • Sztafeta mężczyzn 4 x 100 m zdobyła brązowy medal!
  • Sztafeta mężczyzn 4 x 100 m zdobyła srebrny medal!

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację medalową ME. Kolejno: kraj, złoto, srebro, brąz, łącznie.