Michał Rozmys w Radiu ESKA! Prawdziwy bohater z IO Tokio opowiedział o swojej waleczności

2021-08-10 15:55
Michał Rozmys
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Michał Rozmys to polski lekkoatleta, którego poczynania mogliśmy śledzić podczas Letnich igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Choć udało mu się pobiec w finale, o mały włos odpadłby na etapie półfinałów. Wszystko przez niefortunny incydent. Podczas biegu zgubił buta! O sytuacji opowiedział w Radiu ESKA.

Michał Rozmys przyniósł Polakom bardzo dużo emocji podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Dla wielu osób był nadzieją na dobry wynik w zawodach lekkoatletycznych i nie zawiódł. Udało mu się pobiec w wielkim finale swojej konkurencji. Niestety, jego droga nie była prosta. Dramatyczny mógł okazać się dla niego bieg półfinałowy, podczas którego zgubił buta! W związku z tym nie udało mu się dobiec do mety w odpowiednim czasie, a tym samym został wyeliminowany z zawodów. Postanowiono jednak złożyć protest, który na szczęście został rozpatrzony pozytywnie i Michał Rozmys automatycznie znalazł się w finale. Nie ma jednak wątpliwości, że pechowy półfinał był dla niego bardzo emocjonujący. Postanowił o tym opowiedzieć w Radiu ESKA, w rozmowie z Michałem Sobkowskim. Co powiedział o sytuacji w Tokio?

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Michał Rozmys w Radiu ESKA

- Po tych pierwszych dwustu metrach pomyślałem "dlaczego ja? co komu zrobiłem?", ale później próbowałem jak najdłużej biec z grupą, bo wiedziałem, że jestem super przygotowany. Kiedy zaczęli się już troszeczkę szybciej przesuwać, to niestety nie nadążałem - powiedział na antenie ESKI Michał Rozmys. Pełną rozmowę z Michałem Sobkowskim znajdziecie niżej:

Michał Rozmys zgubił buta w biegu na IO w Tokio. Opowiedział w Radiu ESKA, co czuł w tym momencie!

Michał Rozmys - kim jest?

Michał Rozmys to polski lekkoatleta, który urodził się 13 marca 1995 w Lubskiem. Wielokrotnie osiągał duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma między innymi złoto w biegu 1500 metrów na Uniwersjadzie w 2019 roku. W 2017 zdobył brąz na Młodzieżowych Mistrzostwa Europy na tym samym dystansie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze