Michał Rozmys

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Michał Rozmys w Radiu ESKA! Prawdziwy bohater z IO Tokio opowiedział o swojej waleczności

2021-08-10 15:55

Michał Rozmys to polski lekkoatleta, którego poczynania mogliśmy śledzić podczas Letnich igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Choć udało mu się pobiec w finale, o mały włos odpadłby na etapie półfinałów. Wszystko przez niefortunny incydent. Podczas biegu zgubił buta! O sytuacji opowiedział w Radiu ESKA.

Michał Rozmys przyniósł Polakom bardzo dużo emocji podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Dla wielu osób był nadzieją na dobry wynik w zawodach lekkoatletycznych i nie zawiódł. Udało mu się pobiec w wielkim finale swojej konkurencji. Niestety, jego droga nie była prosta. Dramatyczny mógł okazać się dla niego bieg półfinałowy, podczas którego zgubił buta! W związku z tym nie udało mu się dobiec do mety w odpowiednim czasie, a tym samym został wyeliminowany z zawodów. Postanowiono jednak złożyć protest, który na szczęście został rozpatrzony pozytywnie i Michał Rozmys automatycznie znalazł się w finale. Nie ma jednak wątpliwości, że pechowy półfinał był dla niego bardzo emocjonujący. Postanowił o tym opowiedzieć w Radiu ESKA, w rozmowie z Michałem Sobkowskim. Co powiedział o sytuacji w Tokio?

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Michał Rozmys w Radiu ESKA

- Po tych pierwszych dwustu metrach pomyślałem "dlaczego ja? co komu zrobiłem?", ale później próbowałem jak najdłużej biec z grupą, bo wiedziałem, że jestem super przygotowany. Kiedy zaczęli się już troszeczkę szybciej przesuwać, to niestety nie nadążałem - powiedział na antenie ESKI Michał Rozmys. Pełną rozmowę z Michałem Sobkowskim znajdziecie niżej:

Michał Rozmys zgubił buta w biegu na IO w Tokio. Opowiedział w Radiu ESKA, co czuł w tym momencie!

Michał Rozmys - kim jest?

Michał Rozmys to polski lekkoatleta, który urodził się 13 marca 1995 w Lubskiem. Wielokrotnie osiągał duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma między innymi złoto w biegu 1500 metrów na Uniwersjadzie w 2019 roku. W 2017 zdobył brąz na Młodzieżowych Mistrzostwa Europy na tym samym dystansie.