Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov 2022: kiedy i gdzie walka na XTB KSW 77? [DATA, MIASTO]

2022-12-15 8:07
Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov 2022: kiedy i gdzie walka na KSW 77? [DATA, MIASTO]
Autor: Accredito.com / materiał prasowy

Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji KSW będzie walką wieczoru nadciągającej gali XTB KSW 77. Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w największej konfrontacji legend, do jakiej doszło w okrągłej klatce. Drugim bojem grudniowego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem.

Spis treści

  1. Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov: walka 2022
  2. Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov: kiedy?
  3. Skandale i korupcja w świecie sportu - posłuchaj podcastu Super SPORT.

Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov 2022: kiedy i gdzie walka na XTB KSW 77? Data i miejsce oficjalnie potwierdzone! O tej walce mówiło się od dawna, a po tym jak w maju Mariusz Pudzianowski znokautował Michała Materlę na gali KSW 70, a następnie zgodził się na konfrontację z Mamedem Khalidovem, klamka zapadła. Do starcia największych gwiazd organizacji musiało dojść. 

Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov: walka 2022

Mariusz jest dziś na fali pięciu wygranych z rzędu, a pojedynek z Mamedem będzie jego trzecią konfrontacją z jedną z legend MMA w Polsce. Najpierw na gali KSW 61 Pudzian zdominował i rozbił pierwszego turniejowego mistrza KSW, Łukasza Jurkowskiego, a następnie znokautował wspomnianego wcześniej Michała Materlę. Teraz zawodnik z Białej Rawskiej stanie przed największym wyzwaniem w karierze i najtrudniejszym rywalem, z jakim przyszło mu się do tej pory mierzyć.

Mariusz Pudzianowski - wiek, żona, zarobki, majątek, wzrost, waga, wykształcenie, brat

Mamed Khalidov jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Na swoim koncie ma stoczonych 45 pojedynków, z których 35 wygrał. Zawodnik z Olsztyna to prawdziwy fenomen mieszanych sztuk walki i człowiek, który potrafi w klatce zafundować rywalom nie tylko niespotykane nokauty, ale też ekwilibrystyczne poddania. Były mistrz wagi średniej i półciężkiej KSW po raz pierwszy jednak stanie naprzeciwko rywala z królewskiej kategorii wagowej i będzie musiał się zmierzyć nie tylko z jego masą, ale też potężną, nokautującą siłą ciosu. 

Wiktoria wygrała 35 000 PLN w Pomarańczowa czy Niebieska! Tak się cieszyła!

Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov: kiedy?

Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji KSW będzie walką wieczoru nadciągającej gali XTB KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Arenie Gliwice.

Sonda
Mariusz Pudzianowski vs Mamed Khalidov: kto wygra?

Skandale i korupcja w świecie sportu - posłuchaj podcastu Super SPORT.

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. SuperSPORT+" on Spreaker.

Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz mieli zmierzyć się z sobą w pierwszej połowie tego roku, ale kontuzja Jakuba pokrzyżowała te plany. W tym czasie Sebastian stanął do obrony pasa przeciwko Werllesonowi Martinsowi i poddał go na gali KSW 69. Jakub natomiast wrócił do pełnej sprawności i na gali KSW 71 w przepięknym stylu pokonał Bruno Augusto Dos Santosa. Teraz Sebastian i Jakub stanął naprzeciwko siebie po raz trzeci w historii. Do ich pierwszej walki doszło w roku 2017 i wówczas to Jakub był górą. Trzy lata później, już w klatce KSW, Sebastian zrewanżował się za pierwszą przegraną i znokautował Jakuba w trzeciej rundzie pojedynku. Tym razem rywalizacja odbędzie się na szczycie wagi koguciej, a na szali zostanie położony mistrzowski pas.  

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze