Mamed Khalidov - Tomasz Adamek: walka legend na XTB KSW Epic. Kiedy i gdzie?

i

Autor: Accredito.com / materiał prasowy Mamed Khalidov - Tomasz Adamek: walka legend na XTB KSW Epic. Kiedy i gdzie?

ZASKAKUJĄCE STARCIE

Mamed Khalidov - Tomasz Adamek: walka legend na XTB KSW Epic. Kiedy i gdzie?

2024-02-24 18:18

Z okazji dwudziestej rocznicy powstania marki KSW szykuje specjalne wydarzenie, które odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. W walce wieczoru gali XTB KSW Epic, która będzie nawiązywać do historii Konfrontacji Sztuk Walki, dojdzie do niesamowitego pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zderzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

Mamed Chalidow to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Chalidow od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed już od dłuższego czas zapowiadał, że chce spróbować swoich sił w boksie. Teraz stanie więc nie tylko przed szansą walki w pięściarskim ringu, ale też przed ogromnym wyzwaniem skonfrontowania się z jednym z największych czempionów świata boksu.

Fame MMA 20 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 10.02.2024?

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"

Tomasz Adamek jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral” w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską. Jest również jedynym Polakiem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne sportowe osiągnięcia.  

Mamed Khalidov o swojej największej walce i potrzebie dbania o zdrowie psychiczne. Oto "Demony KSW"

XTB KSW Epic - DATA, MIEJSCE, BILETY

Gala XTB KSW Epic będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Będzie to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, z których wyewoluowało dzisiejsze MMA. Bilety na to wydarzenie już w sprzedaży na ebilet.pl. Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.