Malwina Kopron: wiek, wzrost, waga, Tokio, trener, Michał Haratyk, Instagram

2021-08-03 15:35
Malwina Kopron
Autor: Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Malwina Kopron: wiek, wzrost, waga, Tokio, trener, Michał Haratyk, Instagram - te frazy na temat polskiej lekkoatletki wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Malwinie Kopron? Specjalizuje się w rzucie młotem, a w tej dyscyplinie ma już niesamowite osiągnięcia. Już w 2011 roku, w wieku 17 lat, zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata juniorów młodszych. Cztery lata później zdobyła brązowy medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Malwina Kopron: wiek, wzrost, waga, Tokio, trener, Michał Haratyk, Instagram - te zapytania na temat polskiej sportsmenki ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Do największych osiągnięć medalowych w karierze Malwiny zaliczają się: brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w 2017 roku, a także złoty i srebrny medal na Uniwersjadzie kolejno w 2017 i 2019 roku. Życiowy rekord Malwiny w Kopron w rzucie młotem wynosi 76,85 metra.

Malwina Kopron: wiek

Malwina Kopron urodziła się 16 listopada 1994 roku w Puławach. W 2021 roku skończy 27 lat.

Malwina Kopron: wzrost

Lekkoatletka mierzy 167 cm wzrostu.

Malwina Kopron: waga

W 2019 Malwina udzieliła wywiadu serwisowi sport.se.pl, w którym wyjawiła, że waży 80 kg.

Malwina Kopron: Tokio

Malwinie Kopron udało się stanąć na podium Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Lekkoatletka zdobyła brązowy medal, rzucając 75,49 m. Razem z Anitą Włodarczyk, która zdobyła złoto, udało im się wywalczyć piąty i szósty medal na Igrzyskach.

Malwina Kopron: trener

Trenerami Malwiny są Czesław Cybulski oraz Witold Kopron - prywatnie dziadek lekkoatletki.

Malwina Kopron: Michał Haratyk

Jak donosi sport.se.pl, Malwina przez dwa lata była w związku z Michałem Haratykiem, który również jest polskim lekkoatletą - trenuje pchnięcie kulą. Para rozstała się w 2020 roku.

Malwina Kopron: Instagram

Instagram lekkoatletki to malwinakopron. Malwina udostępnia bardzo dużo zdjęć z wyjazdów sportowych, zawodów, treningów, a sporadycznie również fotki związane ze swoim życiem prywatnym.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Najnowsze