Kuba Błaszczykowski - zarobki, wiek, Wisła Kraków, dzieci, fundacja, wzrost, żona

2019-03-19 12:49
Kuba Błaszczykowski - zarobki, wiek, Wisła Kraków, dzieci, fundacja, wzrost, żona
Autor: Jan Graczynski/East News Kuba Błaszczykowski - zarobki, wiek, Wisła Kraków, dzieci, fundacja, wzrost, żona

Jakub Błaszczykowski to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w reprezentacji Polski. Zagrał w ponad stu meczach, brał udział w mistrzostwach świata w 2018 roku oraz w mistrzostwach Europy 2012 oraz 2016. Błaszczykowski jest siostrzeńcem selekcjonera kadry Polski, Jerzego Brzęczka. Karierę 34-letniego pomocnika Wisły Kraków przybliżamy na ESKA.pl

Kuba Błaszczykowski - zarobki, wiek, Wisła Kraków, dzieci, fundacja, wzrost, żona, to siedem podstawowych i zarazem najciekawszych naszym zdaniem kwestii dotyczących pomocnika reprezentacji Polski. Jakub Błaszczykowski to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy naszej kadry. Od 2006-2018 roku zagrał w ponad stu meczach, strzelając łącznie 21 bramek. Ma na koncie mnóstwo sukcesów, które pokazują, że to jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Grając w Borussii Dortmund dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Niemiec oraz Superpuchar Niemiec. Na początku kariery, grając w Wiśle Kraków zdobył Mistrzostwo Polski. Obecnie również występuje w barwach Białej Gwiazdy.

Zobacz: MECZE POLSKI 2019/2020 - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Kuba Błaszczykowski - zarobki

Kuba Błaszczykowski, jak podał w 2016 roku serwis superbiz.se.pl, zarabiał w Borussii Dortmund rocznie ponad 13,5 mln złotych (1,1 mln miesięcznie) i jak twierdził: gra tylko w piłkę nożną, więc nie powinien zarabiać więcej niż lekarz czy policjant. Mając pieniądze chętnie pomagał potrzebującym, przekazując pieniądze na fundacje. W Wiśle Kraków zarabia 500 złotych miesięcznie. Sumę te i tak przeznacza na cele charytatywne.

Kuba Błaszczykowski - wiek

Ile lat ma Jakub Błaszczykowski? Były kapitan reprezentacji Polski urodził się 14 grudnia 1984 roku. Oznacza to, że w 2019 roku skończy 35 lat. 

Kuba Błaszczykowski - Wisła Kraków

Jakub Błaszczykowski rozpoczął swoją karierę w 2003 roku grając w KS Częstochowa. Od 2005-2007 roku zagrał 51 meczów w barwach Wisły Kraków. Po dwóch owocnych latach przeniósł się na 8 lat do Borussii Dortmund. W 2015 został wypożyczony na rok do Fiorentiny, a następnie kupił go VfL Wolfsburg. Błaszczykowski po latach międzynarodowej kariery wrócił do kraju i podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Wcześniej jednak przeznaczył 1,3 złotych pożyczki na potrzeby ratowania ukochanego klubu. Blisko 1 milion złotych miał pożyczyć klubowi również w lipcu 2018 roku. 

Kuba Błaszczykowski - dzieci

Kuba Błaszczykowski zawsze marzył o wielkiej rodzinie. Piłkarz wychowuje wspólnie z żoną Agatą, dwie dziewczynki: 8-letnią Oliwię i 5-letnią Lenę.

Kuba Błaszczykowski - fundacja

Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego nazywa się Ludzki Gest. Głównym celem Fundacji jest wspieranie chorych i zdolnych osób do 21. roku życia. Organizowane są turnieje sportowe, koncerty charytatywne, a wszystko po to, by zebrać fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi.

Kuba Błaszczykowski - wzrost

Ile wzrostu ma Kuba Błaszczykowski? Pomocnik reprezentacji Polski ma 175 centymetrów wzrostu. 

Kuba Błaszczykowski - żona

Kuba Błaszczykowski ożenił się z Agatą Gołaszewską w 2010 roku. Pani Błaszczykowska rzadko kiedy pokazuje się publicznie, unika kamer i blasku fleszy. Z zaciekawieniem ogląda mecze męża.

Najnowsze