Kuba Błaszczykowski pomógł uratować setki dzieci. Piłkarz nie wahał się ani sekundę

2017-10-30 17:36
Kuba Błaszczykowski pomógł uratować setki dzieci
Autor: EAST NEWS Kuba Błaszczykowski pomógł uratować setki dzieci

Telefon zaufania 116 111 - to numer, pod który od 2008 roku może zadzwonić każde dziecko, gdy ma jakiś problem. Niestety rządowe finansowanie dobiegło końca. Pomocną dłoń w tej sprawie wyciągnął Kuba Błaszczykowski.

Kuba Błaszczykowski, reprezentant Polski w piłce nożnej wyciągnął pomocną dłoń w kierunku fundacji zajmującej się pomocą dzieciom. W Polsce od 2008 roku działa telefon zaufania (numer 116 111), na który nastolatkowie mogą zadzwonić w razie potrzeby. Niestety po kilku latach rząd zdecydował się zakończyć finansowanie fundacji "Dajmy Dzieciom Siłę", w związku z czym jej dalsze działanie stanęło pod znakiem zapytania.

Kuba Błaszczykowski pomaga dzieciom

Całą sprawą zaczęły interesować się dwie fundacje - Dominiki Kulczyk (Kulczyk Foundation) oraz Jakuba Błaszczykowskiego (Ludzki gest). Wspólnie zebrały ponad 430 tysięcy złotych, co ma pozwolić na funkcjonowanie telefonu zaufania do końca 2018 roku. Jednak to nie koniec problemów fundacji. Koszty utrzymania takiego przedsięwzięcia są spore i fundacja poszukuje kolejnych darczyńców i dofinansowań. 

Telefon zaufania w liczbach

Kuba Błaszczykowski nie wahał się nawet przez chwilę z pomocą 'telefonowi zaufania'. Przypomnijmy, że piłkarz w wieku 10 lat był świadkiem, jak jego ojciec śmiertelnie pchnął nożem matkę sportowca. Całe dzieciństwo 'Kuba' był wychowywany przez babcię. Warto zwrócić uwagę także na imponujące liczby fundacji "Dajmy dzieciom Siłę". Od 9 lat telefon zaufania odebrano ponad milion razy! Policja w porozumieniu z fundacją interweniowała niemalże tysiąc razy. Dzięki temu setki dzieci uzyskały niezbędną pomoc. Brawo Kuba!

Najnowsze