Euro 2020

i

Autor: Carl Recine/Associated Press/East News Kto wygrał Euro 2020?

Mistrzostwa Europy

Kto wygrał ostatnie Euro 2020? Zwycięzca nie był taki oczywisty!

2024-06-13 15:32

Euro 2024 wywołuje wiele emocji. Przez miesiąc kibice będą śledzili zmagania ponad 20 reprezentacji. Każdy marzy o tym, aby to jego kraj sięgnął po puchar. Ci, którzy nie śledzą piłki nożnej regularnie, lub mają krótką pamięć, mogą się zastanawiać nad aktualnym obrońcą tytułu. Kto nim jest? Która drużyna wygrała Euro 2020?

Euro 2024 wyłoni Mistrza Europy w piłce nożnej. Zawsze przed turniejem spekuluje się na temat tego, kto może wygrać. W tym roku wśród najmocniejszych kandydatów wymienia się reprezentacje Anglii, Francji, Hiszpanii, Portugalii. Dużo mówi się też o Niemcach, którzy są gospodarzem Mistrzostw Europy 2024. Przy każdych tego typu zawodach piłkarskich mówi się też o obrońcach tytułu. Zawsze pada pytanie: czy są w stanie wygrać dwa razy pod rząd? Niektórzy mogą nie pamiętać, kto tym razem będzie próbował tego dokonać. Kto wygrał poprzednie Euro? Kto zdobył puchar na Euro 2020? Przypominamy zwycięstwo, które było zaskakujące dla kibiców z całego świata. Nie tak miał skończyć się tamten turniej!

Reprezentacja Polski na Euro 2024 śpi jak Bayern Monachium

Kto wygrał Euro 2020?

Poprzedni finał Mistrzostw Europy był ogromnym wydarzeniem. Spotkanie odbyło się na słynnym stadionie Wembley. W mieście zapanował kompletny szał, ponieważ jedną z drużyn zakwalifikowanych do finału była Anglia. Ich rywalem były Włochy. Jednak to Anglicy uchodzili za niemal murowanych faworytów. Większość ekspertów uważała, że to gospodarze będą cieszyli się pucharem. Choć Włochów zawsze wymienia się wśród mocnych zawodników, rzadko są głównymi faworytami. Po zwycięstwie na mundialu 2006 kilka turniejów z ich udziałem zakończyło się dla nich porażką. W 2018 nie udało im się nawet zakwalifikować na MŚ. Ich ścieżka do finału Euro 2020 uważana więc była za wielki fart, który nie mógł zakończyć się tytułem Mistrza Europy. Tak się jednak stało! Anglicy przegrali w serii rzutów karnych i to Włochy są aktualnym obrońcą tytułu.