Krzysztof Diablo Włodarczyk - Ilunga Makabu: kiedy walka o mistrza świata WBC?

2019-12-05 12:01
Krzysztof Diablo Włodarczyk - Ilunga Makabu: kiedy walka?
Autor: Pawel Murzyn/East News Krzysztof Diablo Włodarczyk - Ilunga Makabu: kiedy walka?

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk po wygranej walce z Taylorem Mabiką otrzymał szansę starcia o pas federacji WBC! Przeciwnikiem Polaka będzie Ilunga Makabu. Kiedy i gdzie odbędzie się walka?

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) na początku grudnia podczas gali Knockout Boxing Night 9 zwyciężył jednogłośnie na punkty z Taylorem Mabiką. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiły się informacje, że wygrana przybliży Polaka do walki o pas WBC kategorii junior ciężki. I teraz te rewelacje znalazły potwierdzenie. Krzysztof Włodarczyk powalczy o mistrza świata z Ilunga Makabu. Urodzony w Kanadzie, ale reprezentujący Republikę Konga pięściarz na kancie ma 28 walk z czego 26 wygranych i aż 24 przez nokaut! Ostatnią swoją walkę stoczył w sierpniu 2019 roku z Aleksiejem Papinem zwyciężając na punkty decyzją większości sędziów.

Kiedy walka Diablo z Makabu?

Niestety data oraz miejsce walki Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z Ilunga Makabu nie są jeszcze znane. Można jednak przypuszczać, że do pojedynku dojdzie w pierwszej połowie 2020 roku. Warto przypomnieć, że Krzysztof Włodarczyk to Mistrz świata wagi junior ciężkiej IBF z 2006 roku oraz Mistrz świata wagi junior ciężkiej WBC z 2014 roku.

Wszystkim fanom pięściarskich emocji przypominamy, że 22 lutego odbędzie się hitowe starcie - rewanż - Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). 

Najnowsze