Joanna Jędrzejczyk - mama, zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra

2019-10-23 15:36
Joanna Jędrzejczyk: zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Joanna Jędrzejczyk: zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra

Joanna Jędrzejczyk to pierwsza Polka, która walczy dla organizacji MMA - Ultimate Fighting Championship, znanego bardziej jako UFC. Walcząc w mieszanych sztukach walki ma na swoim koncie 16 zwycięstw i 3 porażki. Trzykrotna mistrzyni świata cieszy się ogromną sympatią wśród internautów. Co trzeba o niej jeszcze wiedzieć? Przekonajcie się, bo zawodniczce przyglądamy się bliżej na ESKA.pl!

Joanna Jędrzejczyk - mama, zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra, to kilka podstawowych informacji, które interesują internautów. Nikomu nie trzeba mówić, kim jest Joanna Jędrzejczyk. Zawodniczka swoją karierę rozpoczęła mając 16 lat, zapisując się na zajęcia z boksu tajskiego. Odnosiła ogromne sukcesy w Polsce i wyjechała na mistrzostwa świata w muay thay, które odbyły się w Bangkoku. Od 2012 roku zawodowo startuje w MMA. 

Joanna Jędrzejczyk: zarobki

Ile zarabia Joanna Jędrzejczyk? To najpopularniejsze pytanie, które trapi internautów. Dokładna stawka nie jest znana, bo nikt poza samą zawodniczką nie wie, ile wynosi zysk z kontraktów reklamowych. Wiadomo, że Polka za swoje ostatnie zwycięstwo w UFC zarobiła 110 tysięcy dolarów. 

Joanna Jędrzejczyk: walka, UFC

Joanna Jędrzejczyk walczy od 16. roku życia. Najpierw toczyła pojedynki w muay tai, później stoczyła jeden pojedynek amatorski w boksie. W 2012 roku zawodowo zobaczyć możemy ją w MMA. W swoim debiucie pokonała na punkty Sylwię Juśkiewicz. Po kilku kolejnych, zwycięskich starciach, w 2014 roku jako pierwsza Polka podpisała kontrakt z UFC. W pierwszej walce dla tej organizacji pokonała Julianę de Limę Carneiro jednogłośną decyzją. Jeszcze w tym samym roku wywalczyła sobie prawo do walki o mpas mistrzowski UFC, w wadze słomkowej. W marcu 2015 roku zdobyła owe mistrzostwo nokautując Carlę Esparzę. Do elektryzującego starcia doszło 12 listopada 2016 roku w Madison Square Garden. Jędrzejczyk po raz czwarty obroniła tytuł mistrzowski, pokonując na punkty Karolinę Kowalkiewicz. Pas straciła broniąc go po raz szósty, podczas UFC 217. Przegrała z Rose Namajunas.

Joanna Jędrzejczyk: wzrost, waga

Ile wzrostu ma Joanna Jędrzejczyk? Zawodniczka ma 168 centymetrów wzrostu i waży ponad 50 kilogramów! 

Joanna Jędrzejczyk: rodzina

Joanna Jędrzejczyk chroni swojej prywatności i rzadko kiedy mówi o swojej rodzinie. Wiadomo, że jej ojciec ma na imię Jan, mama Anna, a siostra Katarzyna.

Najnowsze