Jakub Wolny - wiek, rodzina, waga, wzrost, wykształcenie. Kim jest Jakub Wolny?

2019-03-18 14:07 RW
Jakub Wolny - wiek, rodzina, waga, wzrost, wykształcenie. Kim jest Jakub Wolny?
Autor: AP Photo/Matthias Schrader / EAST NEWS Jakub Wolny - wiek, rodzina, waga, wzrost, wykształcenie. Kim jest Jakub Wolny?

Jakub Wolny to zawodnik, który przez kilka sezonów patrzył się, przyglądał i uczył od najlepszych skoczków świata. Ten młody zawodnik w sezonie 2018/2019 zaliczył ogromny progres i pokazał, że już wkrótce ma szansę stać się czołową postacią naszej kadry. Kim jest Jakub Wolny? Ile waży, ile ma wzrostu i jaką szkołę skończył? Poznajcie go bliżej - na ESKA.pl

Jakub Wolny - wiek, rodzina, waga, wzrost, wykształcenie, to pięć podstawowych kwestii na temat tego młodego skoczka. Kim jest Jakub Wolny? Kariera zawodnika wychowanego w Wilkowicach dopiero się rozpoczyna! Stefan Horngacher odkrył, że w tym skoczku tkwi potencjał, więc zaczął wystawiać go w najważniejszych zawodach. Austriacki trener nie mylił się, bo Wolny wielokrotnie zaskakiwał i udowadniał, że warto na niego stawiać. Kluczowym momentem było wysłanie go na pierwsze w karierze mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Zobacz: Dawid Kubacki - wiek, wzrost, wykształcenie, dzieci, waga, rodzice

Jakub Wolny - kim jest?

Jakub Wolny to polski skoczek narciarski, który jest indywidualnym i drużynowym mistrzem świata juniorów z Val di Fiemme 2014. Zadebiutował w Pucharze Świata 19 stycznia 2014 roku, zajmując 45. miejsce w zawodach na Wielkiej Krokwi. Pierwsze punkty w PŚ zdobył 10 stycznia 2016 roku w Willingen. Jeśli chodzi o długość skoku, to rekordem życiowym jest 230 metrów na Vikersundbakken w Vikersung.

Jakub Wolny - wiek

Jakub Wolny urodził się 15 maja 1995 roku w Wilkowicach. W 2019 roku skończy więc 24 lata!

Jakub Wolny - rodzina

Jakub Wolny bardzo dba o swoją prywatność i nigdy nie opowiadał o swojej rodzinie. Na tę chwilę nie ma dziewczyny i nie ma dzieci.

Jakub Wolny - waga, wzrost

Ile waży Jakub Wolny? Ile ma wzrostu? Zawodnik naszej kadry nigdy nie zdradził tych szczegółów. Można się spodziewać, że waży ok. 55 kilogramów i ma ok. 173 centymetry wzrostu.

Jakub Wolny - wykształcenie

Jakub Wolny jest wychowankiem Ludowego Klubu Sportowego Klimczok Bystra. Wiadomo też, że był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. 

Najnowsze