Igrzyska Olimpijskie 2020 - areny. To tam sportowcy będą walczyć o medale

2021-07-21 13:33
Dramat na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Zawodniczka straciła przytomność
Autor: canva.com Dramat na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Zawodniczka straciła przytomność

Igrzyska Olimpijskie 2020 nadchodzą. Przed nami wiele dni pełnych sportowych widowisk. Najlepsi zawodnicy z całego świata będą walczyli o złote medale olimpijskie w swoich dziedzinach. Organizacja igrzysk jest ogromnym przedsięwzięciem, ponieważ przygotowanie obiektów jest dużym wydatkiem. Jakie areny przygotowano w Tokio? Gdzie odbędą się Igrzyska Olimpijskie 2020?

Igrzyska Olimpijskie uważane są za najważniejszą imprezę sportową na świecie. W 2021 roku sportowcy pojadą do japońskiego Tokio, aby osiągnąć historyczny sukces. Niestety, nie będą to normalne igrzyska. Z powodu trudnej sytuacji w Japonii w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono stan alarmowy. Oznacza to, że na trybunach nie pojawią się kibice. To duża strata dla zawodów, ponieważ publiczność zawsze tworzyła niesamowitą energię. Tokio było jednak przygotowane na zorganizowanie imprezy w normalnych warunkach i przygotowano wiele spektakularnych aren. Gdzie rozegrane będą poszczególne konkurencje? Oto lista najbardziej spektakularnych obiektów sportowych:

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Tokio 2020 - Stadion Olimpijski

Stadion Olimpijski zawsze jest główną areną igrzysk. To tam odbywają się zawody atletyczne oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia. Japończycy zbudowali nową arenę, która powstała w miejscu dawnego stadionu olimpijskiego. Na tym samym terenie odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku. Arena jest w stanie pomieścić 68 000 osób.

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Tokio 2020 - Saitama Super Arena

Saitama Super Arena to kolejny obiekt, który powstał specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jest to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, która mieści 37 000 widzów. Podczas Tokio 2020 odbędą się tam mecze koszykówki.

Tokio 2020 - Ariake Arena

Ariake Arena to obiekt, który szczególnie interesuje polskich kibiców. Odbędą się tam zawody siatkarzy, a Polacy mają nadzieję na medal dla naszej reprezentacji. Ariake Arenę charakteryzuje typowa dla Japonii architektura. Dach jest asymetryczny.

Tokio 2020 - Ariake Tennis Park

Jedną z najważniejszych dyscyplin olimpijskich jest tenis ziemny. To właśnie na tym obiekcie odbędą się te zawody. Stadion jest w stanie pomieścić 10 000 osób. Co ciekawe, jest to kryty obiekt, jednak dach można otworzyć. To rozwiązanie znane między innymi ze Stadionu Narodowego w Warszawie

Tokio 2020 - Stadion Nissan

Stadion Nissan to arena, która znajduje się poza Tokio. Odbędą się tam mecze piłki nożnej, a te zawody mogą odbywać się także w innych miastach kraju organizującego igrzyska. Obiekt leży w Jokohamie i mieści ponad 70 000 widzów. W 2002 roku odbył się tam finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Triumfowała wtedy Brazylia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze