Iga Świątek

i

Autor: Meng Dingbo/Xinhua News/East News

Iga Świątek Wimbledon 2022 - kiedy pierwszy mecz i o której? Z kim gra Polka?

2022-06-28 13:10

Przed nami kolejny turniej wielkoszlemowy w tym roku. Wimbledon 2022 rozpocznie się właściwie już za moment. O zwycięstwo powalczy oczywiście też Iga Świątek, która przystępuje do turnieju jako zdecydowana faworytka. Kiedy pierwszy mecz Polki? Z kim się zmierzy? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje.

Iga Świątek Wimbledon 2022 - mecz polskiej tenisistki to moment, na który z niecierpliwością czekają wszyscy fani. Najstarszy turniej wielkoszlemowy rozpocznie się już za chwilę, a wśród zawodników nie zabraknie oczywiście zajmującej 1. miejsce w międzynarodowym rankingu WTA Igi Świątek. Triumfatorka we French Open ma już za sobą udział w Wimbledonie. W zeszłym roku dotarła najdalej do IV rundy, przegrywając z Ons Jabeur. W tym roku tenisistka startuje w turnieju jako zdecydowana faworytka, a na jej pierwszy mecz czekają wszyscy kibice. Mecze pierwszej rundy zaplanowano na 27 i 28 czerwca. Oficjalnie wiadomo już, kiedy i z kim zmierzy się Iga Świątek na Wimbledon 2022. Poniżej prezentujemy wszystkie szczegóły związane ze startem "maszyny z Raszyna". 

Wimbledon 2022 DRABINKA - kiedy i z kim gra Iga Świątek? [MECZE, TERMINARZ]

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?

Wimbledon 2022 - kiedy mecz Igi Świątek?

Mecze pierwszej rundy Wimbledon 2022 wyznaczono na poniedziałek i wtorek. Oficjalnie wiadomo już, że Iga Świątek rozpocznie rywalizację na korcie centralnym 28 czerwca. Fakt, że polska tenisistka zaprezentuje się na korcie centralnym wywołał spore zamieszanie. Zdaniem wielu kibiców zmagania na głównym korcie powinna rozpocząć Simona Halep.

Iga Świątek Wimbledon 2022 - z kim mecz?

Polska tenisistka zmierzy się z Chorwatką Janą Fett. Początek meczu wyznaczono na godzinę 14:30.

Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek

Sportowe emocje w jednym miejscu. Posłuchaj komentarzy ekspertów dotyczących bieżących wydarzeń i ciekawostek ze świata sportu  - podcast Super SPORT - zaprasza Przemek Ofiara, Jarema Jamrożek oraz Mateusz Kwiatkowski.

Listen to "Czy Iga Świątek wygra Wimbledon 2022?" on Spreaker.