Iga Świątek - KIEDY mecz finałowy? O KTÓREJ godzinie gra Iga Świątek finał?

2022-09-10 12:28
Iga Świątek - KIEDY gra finał US Open 2022? O KTÓREJ godzinie gra Iga Świątek finał?
Autor: AP/Associated Press/Charles Krupa/ East News Iga Świątek - KIEDY gra finał US Open 2022? O KTÓREJ godzinie gra Iga Świątek finał?

Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę (nr 6.) 3:6, 6:1, 6:4. Kiedy Iga Świątek gra finał US Open 2022? O której gra Iga Świątek finał? Poznajcie najważniejsze szczegóły i nie przegapcie hitowego spotkania!

Spis treści

1. Iga Świątek - jak grała?
  2. Iga Świątek - kiedy gra finał 2022?
  3. Iga Świątek - o której godzinie gra finał?

Iga Świątek - KIEDY gra finał US Open 2022? Zastanawiacie się, O KTÓREJ godzinie gra Iga Świątek finał? Niewątpliwie to dwa podstawowe pytania, na które trzeba znać odpowiedzi. Szczególnie po trzymającym w napięciu spotkaniu, jaki zagrała z Sabalenką. W przeszłości już cztery razy z nią grała. Uległa jej w ubiegłym roku w kończącym sezon turnieju WTA Finals, a w obecnym cyklu pokonała ją czwarty raz; wcześniej w Dausze, Stuttgarcie i Rzymie. Obie tenisistki zaczęły mecz agresywnie, starając się posyłać mocne uderzenia w okolice linii końcowej. Obie również początkowo popełniały sporo niewymuszonych błędów. Pierwsza swoją grę poprawiła 24-latka z Mińska. Od stanu 2:2 Białorusinka wygrała cztery gemy, a Świątek już tylko jeden.

Iga Świątek - jak grała?

W pierwszym secie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zanotowała tylko trzy zagrania wygrywające i 13 niewymuszonych błędów. Sabalenka miała siedem "winnerów" i 14 niewymuszonych błędów.

Ile zarobiła Iga Świątek? PIENIĄDZE za US Open 2022 nie są tajemnicą!

Po przerwie toaletowej drugą partię 21-letnia raszynianka zaczęła rewelacyjnie - wygrała dwa pierwsze gemy bez straty punktu. Świątek wywierała presję na rywalce, szczególnie przy jej drugim serwisie. W efekcie zwyciężyła 6:1 i wyrównała stan meczu.

Jak bardzo Świątek poprawiła się w drugim secie doskonale pokazuje statystyka - 10 zagrań kończących i siedem niewymuszonych błędów. Białorusinka, odpowiednio, sześć i 14.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 - DRABINKA. Kiedy grają siatkarze? [TERMINARZ]

Trzecia partia była bardzo zacięta, a długo utrzymywała się w niej lekka przewaga Sabalenki, która zaczęła seta od przełamania. Polka na dobre inicjatywę przejęła od stanu 3:4. Najpierw odrobiła przełamanie, potem gładko wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie ponownie przełamała Białorusinkę wykorzystując drugą piłkę meczową.  Spotkanie trwało dwie godziny i 13 minut. Łącznie Świątek zanotowała w nim 24 zagrania kończące i 31 niewymuszonych błędów. Przeciwniczka, odpowiednio, 22 i 44.

IGA ŚWIĄTEK BEZ TAJEMNIC [RODZICE, SUKCESY, IDOLE] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #52

Iga Świątek - kiedy gra finał 2022?

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze dotarła do finału US Open. Przed tą edycją jej najlepszym wynikiem w Nowym Jorku była 1/8 finału, na której zmagania zakończyła przed rokiem. W drodze do finału wcześniej wygrała z: Włoszką Jasmine Paolini 6:3, 6:0, Amerykankami Sloane Stephens 6:3, 6:2 i Lauren Davis 6:3, 6:4, Niemką Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0 oraz Amerykanką Jessicą Pegulą 6:3, 7:6 (7-4). Już 10 września 2022 zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką (nr 6.).

Iga Świątek - o której godzinie gra finał?

O której godzinie gra Iga Świątek? US Open 2022 na żywo rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego. Za występ w finale Świątek otrzyma 1,3 mln dolarów, a jeśli go wygra, podwoi tę kwotę. Jej finałową rywalką będzie grająca z "piątką" Tunezyjka Ons Jabeur.

Iga Świątek - wiek, mama, zarobki, prywatnie, rodzice, wzrost, chłopak. Kim jest?