Iga Świątek 2022 - KIEDY i z kim gra? Data i GODZINA meczu na French Open 2022

i

Autor: AP/Associated Press/Thibault Camus/East News Iga Świątek 2022 - KIEDY i z kim gra? Data i GODZINA meczu na French Open 2022

Iga Świątek 2022 - KIEDY i z kim gra? Data i GODZINA meczu na French Open 2022

2022-05-23 16:22

Iga Świątek wygrała z Ukrainką Łesią Curenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawiona w imprezie. Jej kolejną rywalką będzie albo Amerykanka Alison Riske, albo Ukrainka Dajana Jastremska.

Kiedy gra Iga Świątek 2022? Polka awansowała do dalszej rundy French Open i jest w walce o drugie trofeum w tym turnieju. Zgodnie z oczekiwaniami i bez większych problemów, tak najkrócej można opisać poniedziałkową wygraną Świątek. Polka w ostatnich miesiącach kompletnie zdominowała rywalizację w cyklu WTA i trudno było oczekiwać, że 119. w światowym rankingu Curenko zagrozi jego liderce. Spotkanie trwało zaledwie 54 minuty, a Świątek dominowała od samego początku. W trzech pierwszych gemach rywalka zdobyła tylko dwa punkty. Ukrainka starała się grać uważnie, popełniła mniej niewymuszonych błędów niż Świątek (11 wobec 13), ale na większość zagrań Polki po prostu nie była w stanie odpowiedzieć. Im dłużej trwała wymiana, tym większa była szansa, że zakończy się punktem 20-letniej tenisistki z Raszyna.

KIEDY GRA IGA ŚWIĄTEK? Wyniki meczów Świątek i DRABINKA online. O KTÓREJ gra Świątek?

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek

Iga Świątek - French Open 2022

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. To był jej 29. wygrany mecz z rzędu. Seria ta jest czwartą najdłuższą w kobiecym tenisie od 2000 roku. Dłużej bez porażki pozostawały tylko: Amerykanka Venus Williams - 35, jej siostra Serena - 34 oraz Belgijka Justine Henin - 32. Jeśli pogoda pozwoli, kolejną rywalkę pozna jeszcze w poniedziałek. Spotkanie Riske - Jastremska zostało przerwane z powodu deszczu przy stanie 2:0 w pierwszym secie dla Amerykanki.

Wynik meczu 1. rundy:

  • Iga Świątek (Polska, 1) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:2, 6:0.

Kiedy gra Iga Świątek 2022? DATA, GODZINA

Godzina i data meczu Igi Świątek 2022 to dwie podstawowe kwestie. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejny pojedynek najwyżej notowanej tenisistki świata. Jej kolejną rywalką będzie albo Amerykanka Alison Riske, albo Ukrainka Dajana Jastremska.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra French Open w 2022 roku?