Hiszpania czy Dania - kto zajął trzecie miejsce na Euro 2020?

2021-07-11 17:39
Stadion w Rzymie (Euro 2020)
Autor: Wikimedia.org/Gary Denham (CC BY 2.0)

Hiszpania i Dania to dwa kraje, które dotarły aż do półfinału Euro 2020. Niestety nie udało im się awansować do wielkiego finału. Kibice zastanawiają się, kto zajął trzecie miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Czy rozgrywany był mecz o 3. miejsce? Czy przyznawane są brązowe medale? Wyjaśniamy sprawę.

Euro 2020 dobiega końca. Przed nami finałowe spotkanie, w którym o puchar Mistrza Europy zawalczą dwie reprezentacje - Włochy i Anglia. Na ten mecz czeka cały Stary Kontynent. Wszyscy chcą wiedzieć, kto zostanie najlepszą drużyną w Europie. Włochy znów staną się piłkarską potęgą, czy Anglia wygra na swoim słynnym stadionie Wembley? To nurtuje kibiców, ale to niejedyne pytania. Wiele osób zastanawia się, kto zdobył trzecie miejsce. Jak wiemy, Włochy awansowały do wielkiego finału po wygranym półfinale z Hiszpanią. Pokonali ją w rzutach karnych. Z kolei Anglia wygrała 2:1 z Danią. Kto więc zdobył trzecie miejsce - Hiszpania czy Dania? Czy brązowe medale w ogóle są przyznawane? Rozwiewamy wątpliwości.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia

Euro 2020 - kto zdobył trzecie miejsce?

Euro 2020 to turniej, na którym nie jest rozgrywany mecz o 3. miejsce. To wyjątek, ponieważ na większości tego typu turniejów, w tym na mundialu, takie spotkanie się odbywa. UEFA uważa jednak, że mecze rozgrywa się po to, aby wygrać turniej i walka o trzecie miejsce nie ma sensu. W związku z tym na Mistrzostwach Europy nie są przyznawane brązowe medale. Nie istnieje też oficjalne trzecie miejsce. Jest jednak tworzony ranking na podstawie zdobytych punktów i bramek. W tym zestawieniu na trzecim miejscu znalazła się Hiszpania. Jak wyglądał pełen ranking?

3. Hiszpania

4. Dania

5. Belgia

6. Czechy

7. Szwajcaria

8. Ukraina

9. Holandia

10. Szwecja

11. Franca

12. Austria

13. Portugalia

14. Chorwacja

15. Niemcy

16. Walia

17. Finlandia

18. Słowacja, Rosja

20. Węgry

21. Polska

22. Szkocja

23. Macedonia Północna

24. Turcja

Najnowsze