Giro d'Italia 2021 - duża WPADKA organizatorów. Pociąg na trasie zatrzymał liderów

2021-05-18 11:16 Jakub Adamiak
Giro d'Italia 2021 - duża WPADKA organizatorów. Pociąg na trasie zatrzymał liderów
Autor: fot. screen z filmu na YouTube: Giro d’Italia 2021 - Stage 10 Highlights | Cycling | Eurosport YouTube.com/ Eurosport Giro d'Italia 2021 - duża WPADKA organizatorów. Pociąg na trasie zatrzymał liderów

10. etap Giro d'Italia zostanie zapamiętany na bardzo długo dla całej piątki uciekinierów. 139 kilometrów miał etap z L'Aquili do Foligno. Jednak okazało się, że plany zawodników legły w gruzach. Dlaczego? Na trasie były tory z przejazdem kolejowym i... zostali zatrzymani przez przejeżdżający pociąg. Jak dalej potoczył się wyścig?

Giro d'Italia 2021 to wieloetapowy wyścig kolarski, który od 1909 roku organizowany jest we Włoszech. Wchodzi on w skład trzech tak zwanych wielkich tourów, czyli najważniejszych wyścigów etapowych świata. Pierwsza edycja odbyła się z inicjatywy La Gazzetta dello Sport. Wyścig dookoła Włoch rozgrywany jest na terytorium tego państwa, ale co ciekawe, jego trasa prowadzi również poza granicami. Etapy rywalizacji rozpoczynają się w kilkunastu różnych państwach europejskich. W 2018 roku Giro d'Italia rozpoczął się w... Izraelu. Do tej pory tego prestiżowego wyścigu nie wygrał żaden biało-czerwony. W 2020 roku zwycięzcą został Tao Geoghegan Hart, drugie miejsce zajął Jai Hindley, a na ostatnim miejscu podium pojawił się Wilco Kelderman.

Polska - Rosja: BILETY na mecz 1.06.2021. CENY, kiedy i gdzie kupić? [HARMONOGRAM]

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Giro d'Italia 2021 - pociąg na trasie zatrzymał liderów

Na trasie 10. etapu Giro d'Italia dużo pecha miało pięciu uciekinierów. Okazało się, że Simon Pellau, Umberto Marengo, Samuele Rivi i Taco van der Hoorn, do których dołączył Kobe Goossens zdecydowali się na ucieczkę od peletonu. Mniej więcej 90 kilometrów przed metą przewaga nad resztą stawki oscylowała na półtorej minuty. Jednak stopniała o połowę, ponieważ piątka kolarzy musiała... zatrzymać się przed przejazdem kolejowym.

Fame MMA 11 KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 11?

Zawodnicy zostali wybici z rytmu, oraz padli ofiarą regulaminu wyścigu. Po tego typu incydentach robi się neutralizację, czyli sędziowie zatrzymują peleton do momentu aż przewaga ucieczki powróci do normalnego stanu. Tym razem tak się nie stało, a to dlatego, że przewaga uciekinierów była większa niż 30 sekund. Kolarze nie odegrali dalej znaczącej roli na poniedziałkowym etapie. Na 43 kilometry przed metą ucieczka została dogoniona. Etap z finiszu z peletonu wygrał Peter Sagan.

Najnowsze