FAME MMA 14 - ppv, wyniki, nokauty, rzymska klatka. Co się działo 14 maja? [PODSUMOWANIE]

i

Autor: FAME MMA FAME MMA 14 - ppv, wyniki, nokauty, rzymska klatka. Co się działo 14 maja? [PODSUMOWANIE]

FAME MMA 14 - ppv, wyniki, nokauty, rzymska klatka. Co się działo 14 maja? [PODSUMOWANIE]

2022-05-16 14:37

14 maja 2022 w krakowskiej Tauron Arenie odbyła się Gala FAME 14. Władze FAME zapewniły naprawdę wyjątkową kartę walk, która przez wielu uznawana jest za najlepszą w historii freak fight. Zawodnicy nie zawiedli i stworzyli spektakularne widowisko, które na żywo w hali oglądał komplet 14 000 kibiców.

Spis treści

 1. Fame MMA 14 - PPV
 2. Fame MMA 14 - NOKAUTY, WALKI
 3. Fame MMA 14 - rzymska klatka
 4. Fame MMA 14 - mistrzowski pas
 5. Fame MMA 14 - walki kobiet
 6. FAME 14 - WYNIKI 14 maja 2022

FAME MMA 14podsumowanie gali pozwoli Wam przypomnieć sobie o niezwykłym widowisku, jakie miało miejsce 14 maja 2022 w Krakowie. Ogromnych emocji dostarczył main event, w którym Tomasz “Gimper” Działowy zmierzył się z Mateuszem Trombą Trąbką. Walka od samego początku obfitowała w odważne ataki jednego i drugiego zawodnika co wywołało wrzawę na wypełnionej po brzegi Tauron Arenie. Ostatecznie przez nokaut zwyciężył Tromba.

Fame MMA 15: DATA, MIEJSCE, WALKI, BILETY. Kiedy i gdzie jest Fame MMA 15?

Fame MMA 14 - PPV

- Oczekiwania zarówno kibiców, zawodników jak i władz federacji przed FAME 14 były ogromne. Mówiło się, że to najciekawsza karta walk w historii freak fight. Bilety na największą halę w Polsce rozeszły się w mgnieniu oka. Przyznam, że osobiście odczuwałem większą presję niż zwykle. Atmosfera na trybunach, przebieg pojedynków, komentarze po wydarzeniu - wszystko to pozwala stwierdzić, że FAME 14 to była historyczna Gala. Z dokładnym wynikiem musimy poczekać, aż spłyną do nas wszystkie dane, ale już teraz mogę powiedzieć, że na samej platformie famemma.tv sprzedano największą liczbę licencji PPV w historii FAME. Mamy kolejny rekord! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili - kibicom za zaufanie i obecność, zawodnikom za zaangażowanie, wszystkim współpracownikom za profesjonalizm i ciężką pracę nad przygotowaniem i realizacją wydarzenia - komentuje Krzysztof Rozpara, jeden z właścicieli federacji FAME MMA.

Fame MMA 14 - NOKAUTY, WALKI

Sobotni wieczór był szczególnie udany dla dwóch debiutantów. Adam “AJ the Polish American” Josef w pierwszej rundzie znokautował Mateusza “Fit Lovers” Janusza. Równie efektownie zakończył przed czasem swój pojedynek debiutujący w oktagonie Marcin “Xayoo” Majkut pokonując już w pierwszej rundzie Sergiusza “Nitro” Górskiego. Już na wiele tygodni przed Galą wielkie emocje wśród fanów wzbudzała walka Alana “Alanika” Kwiecińskiego z Mateuszem “Muranem” Murańskim. Za faworyta pojedynku uchodził “Alanik” jednak po bardzo wyrównanych 3 rundach, decyzją sędziów na punkty zwyciężył “Muran”.

Fame MMA 14 - rzymska klatka

W ubiegłym roku federacja FAME MMA zorganizowała pierwszy w historii freak fight pojedynek w klatce rzymskiej, która spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami zarówno fanów jak i samych zawodników. Podczas ostatniej Gali swoją walkę we wspomnianej klatce stoczyli Norman “Stormin” Parke i Piotr “Szeli” Szeliga. Pierwsza runda odbyła się na zasadach boksu w małych rękawicach, pozostałe dwie rundy miały odbywać się w formule MMA. Popularny “Szeli” pokazał wielkie serce do walki, ale mimo tego musiał uznać wyższość byłego zawodnika UFC, który od początku do końca kontrolował przebieg walki, dominując swojego rywala. “Stormin” wygrał w drugiej rundzie przez nokaut techniczny.

Fame MMA 14 - mistrzowski pas

W trakcie FAME 14 doszło do walki o pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Broniący tytułu Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka pokonał na punkty Krystiana “Krychę” Wilczaka dzięki czemu pozostaje mistrzem FAME MMA.

Fame MMA 14 - walki kobiet

Nie mniejszych emocji dostarczyły pojedynki kobiet. W walce otwierającej galę Wiktoria “Wiki” Jaroniewska pokonała na punkty Katarzynę “Lalunę” Alexander. W ramach drugiego co-main event naprzeciwko siebie stanęły Monika “Mona” Kociołek i Agata “Fagata” Fąk. Po trzech emocjonujących rundach, sędziowie zdecydowali o zwycięstwie “Fagaty”.

Norman Parke o walce z Szeligą na Fame MMA 14

FAME 14 - WYNIKI 14 maja 2022

 • Tomasz „Gimper" Działowy vs Mateusz „Tromba" Trąbka

wygrana: “Tromba”

 • Sergiusz "Nitro" Górski vs Marcin "Xayoo" Majkut

wygrana: “Xayoo”

 • Agata "Fagata" Fąk vs Monika „Mona” Kociołek

wygrana: ”Fagata”

 • Piotr "Szeli" Szeliga vs Norman “Stormin” Parke

wygrana: “Stormin”

 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka vs Krystian "Krycha" Wilczak

wygrana: “Wiewiór”

 • Adam "AJ The Polish American" Josef vs Mateusz “Fit Lovers” Janusz

wygrana: “AJ The Polish American”

 • Alan "Alanik" Kwieciński vs Mateusz "Muran" Murański

wygrana: “Muran”

 • Mariusz "Hejter" Słoński vs Dawid Malczyński

wygrana: Dawid Malczyński

 • Katarzyna "Laluna" Aleksander vs Wiktoria “Wiki” Jaroniewska

wygrana: “Wiki”