EURO 2024 - ZASADY. Jakie są przepisy Euro 2024? Ile drużyn wychodzi z grupy?

i

Autor: GPress/East News EURO 2024 - ZASADY. Jakie są przepisy Euro 2024? Ile drużyn wychodzi z grupy?

WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ

EURO 2024 - ZASADY. Jakie są przepisy Euro 2024? Ile drużyn wychodzi z grupy?

2024-06-16 17:38

Zasady Euro 2024 nawet dla największych kibiców często są wielką niewiadomą. Od lat zmienia się interpretacja sędziów na poszczególne zachowania, na boisko można wprowadzić więcej niż trzech świeżych graczy, a co więcej prawo do dyskusji z arbitrem ma tylko jedna osoba. Jak wyglądają zasady Euro 2024? Co musicie wiedzieć? Poznajcie regulamin mistrzostw Europy już teraz.

Spis treści

  1. EURO 2024 - ZASADY

EURO 2024 - zasady nieco się zmieniły w porównaniu do poprzedniej edycji i biorąc pod uwagę to, co się zmieniło gra zostanie zdynamizowana. Nie będzie kilkuminutowego sprawdzania powtórek przez sędziów VAR, a dyskusję z arbitrem będzie mógł prowadzić tylko jeden piłkarz. Jakie są przepisy Euro 2024? Ten najważniejszy związany jest z ilością drużyn, które awansują do fazy pucharowej. Pod tym względem od lat nic się nie zmienia. Udział biorą 24 reprezentacje narodowe podzielone na cztery grupy. Możliwość gry w dalszej części turnieju dostaną dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a ponadto cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc. Powstała nawet specjalna symulacja Euro 2024, dzięki której możecie pobawić się w przewidywanie wyników. Jakie są nowe zasady Euro 2024? Podpowiadamy serwując garść najważniejszych informacji.

EURO 2024 - TERMINARZ, GODZINY, MECZE, GRUPY. Kiedy i jakie mecze na Euro? [DRABINKA]

Reprezentacja Polski na Euro 2024 śpi jak Bayern Monachium

EURO 2024 - ZASADY

Jakie są nowe zasady Euro 2024? W przypadku 17. edycji turnieju o tytuł najlepszej reprezentacji Starego Kontynentu doszło do kilka ważnych zmian. Zespół sędziów VAR został zredukowany z dziewięciu do zaledwie trzech. Dzięki temu mamy szybciej otrzymywać decyzje, a sam proces ma być bardziej przejrzysty. Jeśli chodzi o sędziów, to dodano jeszcze jedną nową zasadę. Piłkarze nie mogą otaczać sędziów i z nim dyskutować na temat decyzji. Tylko kapitan ma prawo omawiania z arbitrem decyzje podjęte na boisku. Dodano, że jeśli bramkarz jest kapitanem, to może to zrobić jedynie wyznaczony partner z drużyny. Każdy inny zawodnik zostanie ukarany żółtą kartką.

Grupa D EURO 2024 - Polska: WYNIKI, TABELA, PUNKTY. Sytuacja Polski i miejsce w grupie D

Nowe zasady na Euro 2024 dotyczą też uderzenia piłki ręką. Często jest to najczęstszy powód kłótni, nieporozumień i kontrowersyjnych decyzji. UEFA zezwoliła arbitrom podejmować własną decyzję boiskowo oceniając wysokość ręki, a także ruchu ręki do piłki. A przewinienie nastąpi wtedy, gdy piłkarz celowo dotknie piłkę dłonią lub ramieniem przesuwając rękę w stronę piłki. Naruszenie nastąpi też, gdy piłkarz ręką powiększy obrys ciała. Ręka musi być przy ciele. Przypadkowe dotknięcie także będzie karane. 

Jeśli piłkarz dostanie w meczu żółtą kartkę, w kolejnym również żółtą, to zostanie zawieszony na następny mecz. Wszystkie upomnienia kasują się po zakończeniu ćwierćfinału i dlatego wszyscy piłkarze w półfinale zagrają z czystym kontem. Dotyczy to jednak żółtej kartki. Warto dodać, że zespoły mogą skorzystać z maksymalnie pięciu zmienników na mecz. Dozwolony jest szósty zmiennik, jeśli w meczach dojdzie do dogrywki.

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Rewelacyjne rozwiązanie dla Polski!