Czy Polska zagra na mundialu 2022? Co się musi stać, by Polska zagrała na MŚ?

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Czy Polska zagra na mundialu 2022? Co się musi stać, by Polska zagrała na MŚ?

Czy Polska zagra na mundialu 2022? Co się musi stać, by Polska zagrała na MŚ?

2021-10-12 10:24

Polska na Mistrzostwach Świata Katar 2022 to spełnienie marzeń setek tysięcy kibiców. Tego jeszcze nie można stwierdzić, bo sytuacja w grupie I nie jest zbyt jasna, a walka potrwa do ostatniej kolejki. Dopiero teraz okazało się, że kluczowy okazał się remis piłkarzy Sousy z niezbyt dobrze dysponowanymi Węgrami. Czy Polska zagra na mundialu 2022? Jakie są na to szanse? Sprawdźcie możliwe scenariusze już teraz.

Spis treści

 1. Czy Polska zagra na mundialu 2022?
 2. MŚ 2022 - Polska: TABELA, PUNKTY

Czy Polska zagra na mundialu 2022? Czy Polska awansuje na mundial 2022? Co się musi stać, by Polska zagrała na MŚ 2022? Takie pytania, zadawane w różny sposób pojawiły się zapewne w głowach wielu osób. Sytuacja w grupie, w ramach której biało-czerwoni rozgrywają swoje spotkania nieco się skomplikowała. Stało się to, czego wszyscy się bali na samym starcie eliminacji. Kluczowy okazał się bowiem pierwszy mecz z Węgrami, który piłkarze Paulo Sousy zremisowali i uzyskali jeden punkt. W siódmej kolejce równie ważne było zwycięstwo Albanii z Węgrami, a więc uzyskanie przez nich trzech punktów. Czy Polska zagra na mundialu 2022?

Mecz Polska - Albania 2021: KIEDY, GDZIE, GODZINA, BILETY, STATYSTYKI, TABELA

Daria zaśpiewała pierwszy raz Paranoia! Zapowiedź premiery w ESKA Live

Czy Polska zagra na mundialu 2022?

Polska na Mundialu 2022 to przed startem eliminacji pewnik. Większość zdecydowanie wierzyło, że grając z Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino uda się uzyskać minimum drugie miejsce i grę w barażach. O ewentualny bezpośredni awans mieliśmy zagrać z reprezentacją Anglii, z którą natomiast uzyskaliśmy dwa korzystne remisy, a więc dwa punkty. Tymczasem sytuacja przed meczem z Albanią napawa jedynie nadzieją i wiarą, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Czy Polska zagra na mundialu 2022? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten dotyczący gry w barażach. 

Ważny, o ile nie najważniejszy, w walce o baraże okaże się mecz z Albanią 12 października 2021. Na trzy kolejki przed końcem Anglia jest niemalże pewna awansu z 1. miejsca. Węgry natomiast przegrywając z Albanią na dobrą sprawę straciły szanse na 2. miejsce w grupie. Jeśli Albańczycy wygrają z Polską, to znacznie przybliżą się do uzyskania bezpośredniego wejścia do baraży eliminacji MŚ 2022. Piłkarze Sousy natomiast stracą taką szansę. Oto trzy możliwe scenariusze:

Polska wygrywa z Albanią, Andorą i Węgrami (Anglia wygrywa z Węgrami, San Marino i Albanią, Albania wygrywa z Andorą, ale przegrywa z Polską i Anglią)

 1. Anglia -  28 punktów 
 2. Polska - 23 punktów
 3. Albania - 18 punktów 

Polska przegrywa z Albanią, ale wygrywa z Andorą i Węgrami (Anglia wygrywa z Węgrami, San Marino i Albanią, Albania wygrywa z Andorą)

 1. Anglia - 28 punktów
 2. Polska - 20 punktów
 3. Albania - 18 punktów

Polska remisuje z Albanią, ale wygrywa z Andorą i Węgrami (Anglia wygrywa z Węgrami, San Marino i Albanią, Albania wygrywa z Andorą)

 1. Anglia - 28 punktów
 2. Polska - 21 punktów 
 3. Albania - 19 punktów 

MŚ 2022 - Polska: TABELA, PUNKTY

Mistrzostwa Świata 2022 dla Polski są w zasięgu, ale trzeba wygrać z Albanią, która gra na własnym stadionie. Najpierw zwycięstwo, a później kluczowy będzie pojedynek z reprezentacją Węgier na zakończenie eliminacji. Przy równej liczbie punktów najważniejszy będzie bilans bramkowy, który Polacy mają bardzo dobry. Jeśli w meczu Polska - Albania 2021 będzie remis, wtedy kluczowy będzie pojedynek Polski z Andorą i Węgrami, a Albanii z Andorą i Anglią.

 1. Anglia - 7 meczów / 19 punktów / 23-2
 2. Albania - 7 meczów / 15 punktów / 11-6
 3. Polska - 7 meczów / 14 punktów / 24-8
 4. Węgry - 7 meczów / 10 punktów / 10-10
 5. Andora - 7 meczów / 3 punktów / 4-19
 6. San Marino - 7 meczów / 0 punktów / 1-29
Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ Katar 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE