Ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 [DATA, GODZINA]

2021-08-08 10:46
Tokio 2020 - ceremonia otwarcia
Autor: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Ceremonia zamknięcia Igrzyska Olimpijskich już wkrótce. Tokio 2020 to jedno z największych wydarzeń tego roku. Letnie Igrzyska powróciły po 5 latach, ale już czas rozdać ostatnie medale i zamknąć te wyjątkowe zawody? Kiedy i o której odbędzie się ceremonia zamknięcia Tokio 2020? Gdzie ją obejrzeć?

Tokio 2020 to była najbardziej wyczekiwana impreza sportowa tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Przypominamy, że wydarzenie miało się odbyć w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na koronawirusa. Impreza nadal nosiła jednak nazwę Tokio 2020. Fani sportu przez trzy tygodnie mogli cieszyć się świętem sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich dyscyplin. Ten wyjątkowy czas rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia. Teraz czas zamknąć wydarzenie. Odbędzie się wielka ceremonia zamknięcia, podczas której rozdane zostaną ostatnie medale, zgaszony zostanie znicz olimpijski oraz zaprezentowane zostaną występy artystyczne. Kiedy i o której godzinie rozpocznie się ceremonia zamknięcia?

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Tokio 2020 - ceremonia zamknięcia. Kiedy i o której?

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 zamknięte zostaną w niedzielę 8 sierpnia 2021. Tego dnia widzowie zobaczą prawie 4-godzinną ceremonię otwarcia. Z racji różnicy czasu, w Polsce transmisja z tego wydarzenia rozpocznie się o godzinie 12:55. 

Tokio 2020 - ceremonia zamknięcia. Transmisja w TV i online

Tokio 2020 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym roku w Polsce prawa do transmisji miały dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostały pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane. Ceremonię zamknięcia zobaczą jednak wszyscy chętni. Transmisja odbędzie się na TVP1.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze