Breakdance na Olimpiadzie - nowe zaskakujące dyscypliny coraz bliżej Igrzysk!

2019-03-28 12:40
Breakdance na Olimpiadzie - nowe zaskakujące dyscypliny coraz bliżej Igrzysk
Autor: fot./screen/youtube.com/YAKbattles Breakdance na Olimpiadzie młodzieżowej w Buenos Aires

Niesamowite figury taneczne wykonywane w rytm muzyki hip-hopu. Niedługo zobaczymy to podczas... Igrzysk Olimpijskich! Wszystko wskazuje na to, że Breakdance zostanie dodany do dyscyplin olimpijskich. Lista nowości nie kończy się jednak na tym tańcu. Wkrótce na Igrzyskach zadebiutuje więcej zaskakujących sportów. Przeczytajcie o tym na ESKA.pl.

Breakdance na Olimpiadzie - taka informacja musi być dla wielu osób zaskoczeniem. Tego tańca nie kojarzymy raczej ze światem sportu. Breakdance wyrósł z kultury hip-hop i do dziś najczęściej możemy oglądać popisy tancerzy na ulicach. Breakdance wymaga jednak znakomitej sprawności fizycznej i oceniany jest pod kątem stylu. Te aspekty przemawiały za tym, by stał się nową dyscypliną olimpijską. MKOL poparł niedawno wniosek, który otwiera drogę na olimpiadę breakdancerom i przedstawicielom trzech innych zaskakujących dyscyplin.

Przeczytaj też: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 - kiedy i gdzie się odbędą?

Kiedy zobaczymy Breakdance na Olimpiadzie?

O rozszerzeniu listy dyscyplin letnich Igrzysk Olimpijskich mówiło się już od dawna. Wśród propozycji często wymieniano własnie breakdance. Niedawno Międzynarodowy Komitet Olimpijski poparł wniosek o to, by ten taniec pojawił się podczas Olimpiady w Paryżu planowanej na 2024 rok. Program igrzysk ma być ostatecznie zatwierdzony pod koniec 2020. Pojawienie się w nim breakdance'u jest niemal pewne. Dyscyplina świetnie sprawdziła się bowiem podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018.

Nowe dyscypliny olimpijskie - czym zaskoczą nas Igrzyska?

Breakdance to nie wszystko. Jeszcze w 2020 roku w programie Olimpiady pojawią się trzy nowe dyscypliny. Każda z nich dostarczy wielkich emocji i zaskoczy kibiców. To wspinaczka sportowa, surfing i skateboarding. To sporty szczególnie popularne wśród młodzieży. Już nie możemy się doczekać!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze