Afryka, Sawanna, Safari

i

Autor: pixabay

Afryka

Zbliża się najlepszy okres na zwiedzanie safari. Tych atrakcji nie można przegapić

2023-11-24 12:31

Afryka to kraina niezwykłej, dzikiej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Choć kusi przez cały rok, my podpowiadamy jaka pora roku jest najodpowiedniejsza na zwiedzanie safari.

Podróż z Polski do Afryki to nie lada wyprawa. Planując tak daleką podróż liczymy na idealną organizację wycieczki i niezawodną pogodę. Afryka to ciepły kraj, choć trzeba pamiętać, że występują w nim pory roku, które znacznie różnią się od siebie pogodą. Przed wyprawą w ten region świata, z nastawieniem na zwiedzanie safari, warto zorientować się, kiedy będzie miało to największy sens.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Safari na Podlasiu! Niesamowity widok na stado żubrów i… latający jeleń! [WIDEO]

Eska Summer City Olsztyn! Lecimy na Warmię i Mazury

Zima to najlepszy czas, aby zobaczyć safari. Oto 5 powodów, które przekonają cię do odwiedzenia Afryki w tym okresie

Wybór odpowiedniego czasu na safari jest kluczowy, aby maksymalnie cieszyć się spotkaniami z dziką przyrodą i zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od grudnia do marca to szczególnie obiecujący okres, kiedy afrykańska przyroda rozkwita w pełni i zapewnia niezapomniane wrażenia.

  1. W tych miesiącach możemy liczyć na najbardziej sprzyjającą pogodę. W okresie od grudnia do marca, zwłaszcza na wschodnich obszarach Afryki, panuje łagodna i przyjemna pogoda. Mimo że może wystąpić krótkotrwałe deszcze, to właśnie one sprawiają, że krajobrazy stają się bardziej zielone i pełne życia.
  2. Co więcej, w tym okresie wiele gatunków zwierząt decyduje się na rozród w tym okresie. To doskonała szansa, aby być świadkiem narodzin małych lwów, słoni czy żyraf. To unikalne widowisko, które pozostaje w pamięci na zawsze.
  3. Dodatkowo, od grudnia do marca nie ma takiego natężenia turystów jak w innych miesiącach. To oznacza, że możesz cieszyć się dziką przyrodą w spokoju i bez tłumów.
  4. W tym czasie jest szansa na obserwację migracji zwierząt, które przemierzają sawannę w poszukiwaniu świeżej trawy i wody. Wspaniale jest obserwować majestatyczne przemieszczanie się gnui czy zebr.
  5. Roślinność w tym czasie jest niesamowita. Umiarkowane opady deszczu sprawiają, że przyroda jest bujna, a krajobrazy nabierają intensywnych kolorów. Idealne tło dla fotografii i niezapomnianych chwil.

Podróżując po afrykańskich szlakach safari od grudnia do marca, doświadczysz nie tylko imponującej różnorodności przyrody, ale również ujrzysz unikalne zjawiska, które uczynią twoje safari niezapomnianym przeżyciem.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakie miejsca odwiedzić udając się do Afryki, proponujemy imponujące swą różnorodnością Parki Narodowe - Serengeti w Tanzanii, Park Narodowy Krugera w RPA, czy Murchison Falls National Park w Ugandzie.