Safari na Podlasiu! Niesamowity widok na stado żubrów i… latający jeleń! [WIDEO]

2020-02-19 13:45

Chcesz jechać na safari? A może na rozgrzewkę warto wybrać się na Podlasie? Tutaj dzika natura jest na wyciągnięcie reki. Zobaczcie na ESKA.PL Białystok, jaki widok uchwyciła jedna z mieszkanek naszego regionu!

Żubry na Podlasiu jak na safari. Niesamowity widok na polanie

Takie sceny tylko na Podlasiu! W jednej z lokalnych grup w social mediach pojawiło się nagranie Pani Anny. Mieszkanka, przejeżdżając obok niewielkiej polany, trafiła na pasące się na niej stado żubrów. Królowie puszczy jak gdyby nigdy nic pałaszowali oziminy. Oglądając wideo, na myśl od razu przyszła nam myśl o safari. Zresztą - nie tylko ma.

Zobacz też: Ciekawe, niezwykłe, tajemnicze. 15 magicznych miejsc na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Autorka nagrała filmik z jadącego samochodu. Na tę zjawiskową scenę trafiła w okolicach wsi Słójka leżącej w gminie Szudziałowo. Wideo szybko zyskało sympatyków, a w świat puścił je m.in. fanpage Żubry online

- To piękny widok i można się rozpłynąć podziwiając te zwierzęta, jednak pamiętajcie, że takie stado może w każdej chwili postanowić przejść przez drogę – przypominają administratorzy strony. - Najlepiej mieć oczy dookoła samochodu i jechać przepisowo.

Jak wygląda safari na Podlasiu okiem kamery? Zobaczcie sami na poniższym filmiku:

Podlaskie safari nie tylko zimą. Żubry, jelenie, dziki, łosie…

Czy widok stada żubrów pasącego się swobodnie na polanie jest na Podlasiu czymś nowym? Niekoniecznie, jeśli wybierzemy się zimą poza obszar zabudowany. Oprócz królów puszczy można tutaj spotkać jelenie, łosie czy dziki.

Ponadto leśne zwierzęta coraz częściej zapuszczają się w obszary zabudowane. Głównie po to, by szukać pożywienia. Łosie czy dziki na ulicach Białegostoku to widok coraz powszechniejszy. Natomiast po Hajnówce i okolicach niekiedy paradują żubry.

A swoją drogą, widzieliście kiedyś latającego jelenia w Nadleśnictwie Łomża?

Podlaskie safari. Co robić, kiedy spotkamy w lesie dzikie zwierze?

Spotkanie z żywą dziką naturą może być fascynujące, ale i niebezpieczne. Dlatego, kiedy już natrafimy poza terenem zabudowanym na żubra, łosia czy dzika, warto wiedzieć, jak się zachować. Dzikie zwierzę w obliczu zagrożenia może zaatakować człowieka.

Co robić, kiedy w lesie spotkamy dzikie zwierzę? Oto kilka wskazówek:

  • Zachowaj spokój.
  • Nie próbuj nastraszyć zwierzęcia.
  • Nie podchodź blisko ani nie próbuj dokarmiań zwierzęcia.
  • Niczym w nie nie rzucaj.
  • Postaraj się oddalić bez gwałtownych ruchów.

Natomiast w skrajnych przypadkach - idąc za radą w jednym z wierszy Jana Brzechwy - po prostu uciekaj na drzewo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE