The Happiness Muzeum

i

Autor: Screen/Instagram/@thehappinessmuseum The Happiness Muzeum w Kopenhadze

Dania

Pierwsze na świecie Muzeum Szczęścia. Otwarto je w Kopenhadze

2023-12-18 13:21

To, co uważamy za "szczęście", często jest tylko stanem umysłu, charakteryzującym się radosnymi emocjami i doznaniami. Jednak szczęście może oznaczać o wiele więcej. Setki filozofów przez wieki poświęcały godziny na debatowanie nad znaczeniem szczęścia. Najnowsze muzeum Kopenhagi, Muzeum Szczęścia, pragnie przedstawić tę debatę społeczeństwu. Przedstawiając bogactwo informacji na ten temat, muzeum konfrontuje odwiedzających z różnymi definicjami szczęścia na całym świecie.

Na całym świecie, ludzie starają się odnaleźć własną definicję szczęścia, goniąc za nim, rozpaczając bez niego. Często to właśnie jego życzymy go naszym najbliższym, ale ile tak naprawdę o nim wiemy i jaka jest jego historia? Małe muzeum w Kopenhadze stara odpowiedzieć na to oraz wiele innych pytań.

Muzeum pełni ważną rolę, ujawniając rzeczywiste naukowe informacje na temat szczęścia. Personel pomaga gościom dowiedzieć się więcej na temat badań prowadzonych przez ekspertów, obejmujących to, co sprawia, że ludzie są szczęśliwi, najlepsze środki do osiągnięcia szczęścia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najdziwniejsze muzea świata. Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę

Co byście zrobili za MILION ZŁOTYCH? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Muzeum Szczęścia w Danii - można tu znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ludzkość pytań

Muzeum Szczęścia w Kopenhadze jest pierwszym na świecie, skupiającym się na najbardziej radosnych emocjach. Niektórzy mogą uznać to za bardzo nietypowe przedsięwzięcie. Jednak z 55 000 muzeów na całym świecie, tylko to jedno koncentruje się na szczęściu. Dania jest najbardziej odpowiednim miejscem na takie przedsięwzięcie. To drugie najszczęśliwsze państwo na Ziemi, zgodnie z Raportem Światowym o Szczęściu ONZ z 2019 roku. Zajmowało to miejsce przez kilka lat i wcześniej utrzymywało pierwsze miejsce.

Muzeum Szczęścia to tylko stosunkowo mała część większej inicjatywy badawczej. Za muzeum stoi organizacja o nazwie Happiness Research Institute, która nadal bada najbardziej kłopotliwe czynniki ludzkiego szczęścia. Instytut ma naukowe zainteresowanie szczęściem, pragnąc wykorzystać nowe informacje dla dobra ludzkości. Jego dyrektor generalny, Meik Wiking, wyjaśnił prasie, że muzeum było odpowiedzią na popularne zapotrzebowanie. Przez lata ludzie prosili o zwiedzanie ich nudnej przestrzeni biurowej. Wiking i jego zespół zrozumieli ciekawość związana z tymi prośbami. To samo zainteresowanie poprawą radości warunku ludzkiego napędza pracę w instytucie. I dlatego zdecydowali się otworzyć Muzeum Szczęścia jako miejsce, w którym publiczność może znaleźć odpowiedzi.

Muzeum Szczęścia podzielone jest na rozmaite sekcje. Znajduje się tu "Anatomia Uśmiechu", gdzie można znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie jest anatomiczne podłoże śmiechu oraz uśmiechu. Jest także "Historia Szczęścia", gdzie wyjaśnione zostaje jak przez wieki pojmowano szczęście i czym ono jest w różnych zakątkach świata. Sekcja "Przyszłość Szczęścia" z kolei odnosi się do zagadnienia szczęścia w ujęciu nowych technologi czy sztucznej inteligencji.